39 godina mlad: Zlatan Ibrahimović je s dva gola u tri minute odlučio milanski derbi

Inter - Milan 1-2

Četiri kola, četiri pobjede, 12 bodova. Milan je i nakon dosad najteže ligaške utakmice u sezoni ostao na maksimalnom učinku.

U milanskom derbiju i u statusu gosta Milan je pobijedio Inter 2-1.

Odmah na početku utakmice Achraf Hakimi prodao je ‘tunel’ Theu Hernandezu i zagrijao Gianluigija Donnarummu, ali otvaranje, kao i cijelu utakmicu, obilježio je Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je u 12. minuti izborio penal (prilično naivan start Aleksandra Kolarova) i nakon obrane Samira Handanovića i odbijanca ipak ga pretvorio u 1-0, a manje od četiri minute kasnije Ibrahimović je povisio na 2-0 nakon Milanove kontre, odnosno ubačaja Rafaela Leaoa koji je na drugoj stativi pospremio u mrežu. Početkom ovog mjeseca proslavio je 39. rođendan.

Prvi ligaški gol ove sezone Milan je primio u 28. minuti. Ivan Perišić ubacio je s ruba kaznenog prostora loptu prema petercu gdje se — nakon što je Donnarumma nije uspio odbiti na željeni način — našao Romelu Lukaku koji je pogodio za 2-1.

Inter je zamalo izjednačio preko Lautara Martineza čiji je pokušaj glavom s crte očistio Simon Kjaer.

Interova inicijativa iz završnice prvog poluvremena prelila se i u drugo, dok je Milan igrao duboko i čekao priliku iz kontre.

Hakimi je zapucao dvije solidne prilike, Rade Krunić propustio je iz kontre dokrajčiti Inter, Interu je dosuđen i poništen penal (ionako je bilo dosuđeno zaleđe), dok je Perišić jedan ubačaj Alexisa Sancheza glavom poslao preko grede. U samoj završnici Lukakuov pokušaj petom obranio je Donnarumma. Nakon dobrog prvog poluvremena, gledali smo šlampavo drugo. U svlačionici crveno-crnih, međutim, to neće smetati nikom.

Milan je, dakle, prvi, s tri boda više od Atalante, četiri od Napolija i pet od Intera. Početak prvenstva koji doista nije mogao biti bolji.