Afrički kup nacija: Teško je reći je li gol Alžira bio krasan ili bizaran. Ali, bio je vrijedan naslova

Alžiru je ovo drugi osvojeni naslov na Afričkom kupu nacija. Do prvog su stigli 1990.

Nogometaši Alžira osvojili su Afrički kup nacija 1-0 pobjedom protiv Senegala u finalu turnira kojem je ovih dana domaćin bio Egipat. Poljubac sreće iz druge minute ono je što je Alžiru donijelo drugi naslov ukupno na kontinentalnoj smotri i prvi nakon što su 1990. bili bolji od Senegala u poluzavršnici, a potom od Nigerije u finalu natjecanja.

Baghdad Bounedjah bio je strijelac pogotka koji je postignut na samom otvaranju ogleda igranog u Kairu. Svoj je drugi gol na turniru zabio u drugoj minuti utakmice nakon što se po lijevoj strani krenuo probijati prema sredini trčeći s loptom u nogama paralelno s gornjom crtom kaznenog prostora. Na nekih 20-ak metara udaljenosti od gola odlučio je i iskušati udarac.

Našao se tu ispred njega Salif Sané, spreman blokirati taj pokušaj. Uklizao je senegalski branič, ali na način koji će rezultirati za njega i suigrače neželjenim ishodom. Loptu je odbio, ali ne i do kraja joj promijenio smjer. U visokom je luku ona poletjela, a potom i pala iza leđa Alfreda Gomisa smjestivši se u mrežu tik uz stativu.

Bio je to jedini gol na utakmici, zapravo i jedini udarac Alžira na utakmici, ali dovoljan za radost navijača nakon dugog čekanja. Senegal na svoj prvi trofej s Afričkog kupa nacija i dalje čeka…