Ajax je maloprije pobijedio Ćorićev VVV-Venlo 13-0. Da, 13-0

Ante Ćorić nije odigrao niti sekunde u ovom baš rezultatski ružnom razoružavanju domaćina

VVV-Venlo pokazao se danas kao iznimno ljubazan domaćin u utakmici 7. kola nizozemskog prvenstva prema svojim gostima u Ajaxovim dresovima.

ʻIzvolite, molim. Samo dajte.ʼ

Izgledalo je na trenutke kao da Venlovi nogometaši baš tako govore Ajaxovima koji su dobrodošlicu iskoristili na najbolji mogući način pa otud i konačnih 13-0. Da, 13-0, što je rekordno ostvarenje koje stiže 48 godina nakon Ajaxove pobjede 12-1 protiv Vitessea i deset nakon masakra Feyenoorda koji je poražen 0-10.

Što reći? Da je prvo poluvrijeme za Venlo još i bilo sjajno budući da je bilo tek 0-4? Da je od 54. do 87., dvije minute nakon isključenja Christiaana Kuma, nesretni Delano van Crooy, koji je, usput, skupio 10 obrana, napravio lijepu kilometražu hodajući po loptu u vlastitu mrežu? Da je Ajax imao ukupno 45 udaraca i 23 u okvir, a Venlo ukupno tri bez šuta u gol? Da je Lassina Traore zabio pet golova?

Sve to tek su crtice utakmice u kojoj je trener domaćina Jay Driessen procijenio da mu niti u jednom trenutku Ante Ćorić ne može pomoći u igri pa ga je držao na klupi tijekom cijelog ogleda.

Ćorić je ne tako davno bio na glasu kao elitni potencijal, jedan od najboljih na svijetu u svojoj generaciji. Njegovi kasniji nastupi natjerali su nas da na to dobrim dijelom i zaboravimo te ga praktički prekrižimo i prije nego što se napokon prodao van, ali nekoć se činilo da bi Ante do svoje 23. godine morao već igrati za neki od najvećih europskih klubova i biti stalni član Vatrenih.

Umjesto toga, sjedi na klupi. I to momčadi koja je primila 13 golova, a propustila ozbiljno zaprijetiti makar i samo jednom…

I da. Sjajno su ovo primili u Venlu krenuvši sa šalama na vlastiti račun tijekom praćenja golijade. Ovako je to izgledalo kako je utakmica odmicala.