Akcija po akcija, gol po gol… Damian Kądzior se profilirao u najvećem hrvatskom derbiju

Pet derbija, dva gola, jedna službena i jedna neslužbena asistencija

U 25. kolu HNL-a Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk 2-0. Hajduk je u 40. minuti ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Ardian Ismajli, a prvi gol na utakmici, nakon dvije minute nastavka, postigao je Damian Kądzior.

Poljak, čini se, s pritiskom najvećeg hrvatskog derbija nema posebnih problema.

Kądzior je prošle sezone protiv Hajduka igrao tri puta. U remiju (0-0) na Poljudu u devetom kolu HNL-a odradio je 29 minuta. U 18. kolu pak, na zatvaranju prvog dijela prvenstva, na maksimirskom je travnjaku proveo svih 90 minuta — i ta je utakmica ‘mirisala’ na remi, prije nego što ju je Kądzior u 49. minuti riješio lijepim golom iz slobodnog udarca.

U 27. kolu, odnosno u Dinamovoj 1-0 pobjedi na Poljudu, Kądzior je ponovno odigrao bitnu ulogu. Igrao je 62 minute, a u 26. minuti izveo je slobodnjak nakon kojeg je pao jedini gol na utakmici. Nakon loše reakcije Josipa Posavca, ‘odbijanac’ je u mrežu pospremio Mario Gavranović. Drugim riječima, u praktičnom smislu asistencija za Kądziora.

Posljednju utakmicu Dinama i Hajduka prošle sezone (36. kolo, 3-1 za Dinamo u Maksimiru), Kądzior je preskočio, baš kao i prvu u tekućoj sezoni (1-0 za Hajduk na Poljudu). Ponovno je zaigrao u 16. kolu (1-1 na Maksimiru, 73 minute), u utakmici u kojoj je bio ‘asistent’ za autogol Ismajlija. (Asistencija mu je, da ne bude zabune, i formalno zavedena u toj utakmici.)

Kad smo već kod Ismajlija, možemo, dakle, usput zabilježiti, da je čovjek u prošlom derbiju zabio autogol, a večeras zaradio dva žuta kartona.

Napokon, Kądzior je danas zabio prvi gol na utakmici, u 47. minuti, glavom, nakon centaršuta Mislava Oršića. Dakle, pet derbija, dva gola, jedna službena i jedna neslužbena asistencija. Još uvijek, naravno, daleko od pravila, ali dovoljno da se može reći kako će Kądzioru derbiji koje je igrao u HNL-u jednog dana vjerojatno biti nešto čega će se rado prisjetiti.