Ameri za povijest: SAD je svladao Maroko i upisao prvu pobjedu na rukometnim SP-ima

Autsajderi su došli do trijumfa (28-27)

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras otvara Svjetsko prvenstvo u Švedskoj protiv Egipta. Bit će to ključna utakmica za izabranike Hrvoja Horvata, a u drugom susretu skupine G već smo vidjeli veliko iznenađenje.

Naime, u toj su se utakmici ogledali Maroko i Sjedinjene Američke Države, a slavili su potonji i to jednim pogotkom razlike (28-27).

Podsjećamo, SAD je potpuni autsajder u rukometnom svijetu, a danas je uspio doći do pobjede u svojem prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu od 2001. godine. Štoviše; Amerikancima je ovo prvi trijumf u povijesti svjetskih smotri.

Izabranici legendarnog Šveđanina Roberta Hedina dobro su krenuli u ogled i poveli s tri razlike pogotkom Domagoja Sršena u devetoj minuti. Uspijevali su održavati tu razliku do sredine prvog dijela, ali Marokanci su se vratili i naposljetku stigli do izjednačenja prije predaha. Amine Harchaoui pogodio je za konačnih 12-12 na poluvremenu, a nastavak je tekao slično.

SAD je i tada imao tri gola plusa u jednom trenutku, ali Maroko je sedam minuta prije kraja napravio seriju 3-0 i došao do izjednačenja. No, SAD je uspio doći do trijumfa; pobjednički zgoditak za 28-27 postigao je Aboubakar Fofana.

On je bio i najbolji strijelac pobjedničke ekipe sa šest golova, Alex Chan zabio je pet, Samuel Hoddersen četiri, a američki Metkovac Domagoj Sršen dva. Marokance je predvodio Harchaoui s pet zgoditaka.