Ancelotti nije izgubio dvije vezane utakmice na strani bez postignutog gola od 2010. Do danas

Wolverhampton je slavio protiv Evertona 3-0

Na pobjedničke staze vratila se momčad Wolverhamptona pobijedivši u utakmici 35. kola engleske Premier lige sastav Evertona 3-0. Nakon vezanih poraza od Arsenala i Sheffielda, Wolverhampton je u potpunosti nadigrao nedjeljnog gosta gađajući njegovu mrežu za šok na samom kraju prvog i potom i otvaranju drugog poluvremena.

U drugoj minuti sudačkog produžetka prvog dijela utakmice precizan je s bijele točke bio Raúl Jiménez, a odmah na otvaranju drugog ubačaj s desne strane za povećanje prednosti pretvorio je glavom u pogodak Leander Dendoncker. Diogo Jota u 74. postavio je konačnih 3-0.

Iz susreta u kojem je pobjednička momčad imala veći broj udaraca (14-6) i veći broj njih u okvir gola (7-2) iskače jedan dosta nesvakidašnji podatak. Veže se on za Evertonova trenera Carla Ancelottija čija je momčad nakon posljednjeg poraza s gostovanja kod Tottenhama (0-1) upisala i drugi bez postignutog pogotka. Povežu li se te dvije utakmice dolazi se do informacije koja kazuje da je Ancelotti po prvi put od studenog 2010. vodio momčad u uzastopnim gostujućim utakmicama s nulom u rubrici zabijenih golova.

Svakom nizu dođe kraj, došao je i ovome.