Ansu Fati zabio je u El Clásicu, a to znači da se prepravljaju knjige koje bilježe rekorde

Golom u osmoj minuti postao je najmlađi strijelac u utakmicama Barcelone i Real Madrida

Prvim udarcem na utakmici Real Madrid je poveo, drugim Barcelona izjednačila rezultat.

U tijeku je najveći derbi španjolskog nogometa, igra se na Camp Nouu pred praznim tribinama i prvi je u kojem snage odmjeravaju Zinedine Zidane s Realove i Ronald Koeman s Barcelonine strane. Ovaj potonji odlučio je u utakmicu krenuti ukazujući povjerenje trojici igrača koji nikad nisu nastupili u El Clásicu (Neto, Dest, Pedri), a spomenuti se mora i da su starteri za Barcelonu bili i dvojica 17-godišnjaka.

Pedri je, dakle, jedan, drugi očekivano Ansu Fati.

Povjerenje je opravdao pogodivši nakon što je Valverde doveo goste u vodstvo na otvaranju utakmice. Zabio je, dakle, u osmoj minuti za 1-1 pa ponovno svoje ime upisao u knjige rekorda slavnog katalonskog kluba i La Lige. Momak sedam dana udaljen od punoljetnosti već ranije je postao najmlađi igrač koji je zabio za Barcelonu, najmlađi koji je zabio za španjolsku reprezentaciju i najmlađi koji je bio strijelac u utakmicama Lige prvaka.

Od danas je dijete revolucije i najmlađi strijelac u utakmicama El Clásica. Usput, taj njegov pogodak ukupno je 400. Barcelonin u utakmicama protiv Real Madrida.