Anthony Davis — najbolji obrambeni igrač u NBA? Sinoć je izludio Jokića i Denver

Davis je sjajnom obranom pomogao Lakersima doći do pobjede 105-96 u Denveru

Dvaput je sinoć u četvrtoj četvrtini Nikola Jokić imao loptu u ključnim trenucima pred košem LA Lakersa, na minus pet i minus četiri. Dvaput je ispred njega bio Anthony Davis, dvaput je lopta završila kod gostiju.

Lakersi su u Denveru slavili protiv Nuggetsa sa 105-96 i Davis je još jednom igrao fenomenalno u obrani. LeBron James je ubacio 25 poena i upisao devet asistencija na drugom kraju parketa, ali noć je pripala Davisu, koji je igrao bolestan i dobivao transfuziju tijekom poluvremena.

Davis iz utakmice u utakmicu skuplja argumente u korist teze da je trenutno vjerojatno najbolji obrambeni igrač lige. Sinoć su se to uvjerili i Jokić i Jamal Murray. Davis je utakmicu završio s 25 poena i 10 skokova, predvodeći obranu Lakersa koja je nadskočila Nuggetse 56-35 ukupno i 14-7 pred suparničkim košem.

Uz ključnu podršku s klupe (Rajon Rondo i Dwight Howard dodali su po 11 i 13 poena te šest asistencija i šest skokova), bilo je to dovoljno za pobjedu Lakersa u dvoboju dvije najbolje momčadi Zapadne konferencije.

Lakersi su podigli bedem, a njegov arhitekt je Anthony Davis.