Arrivederci, Lupi: Verona je uvjerljivim porazom poslala Lecce natrag u drugoligaško društvo

Momčad iz Apulije je, usput, izgubila kod kuće od Parme

Lecce se u recentnoj povijesti (otprilike u posljednjih 25 godina) navikao biti tzv. ‘jo-jo’ klub koji iz sezone u sezonu pleše između različitih divizija i razreda talijanskog nogometa, a tradicija će se, bome, nastaviti.

Utakmica između njegova izravnog konkurenta za ispadanje Genoe i Hellas Verone u tamošnjim je medijima poprimila vrlo kontroverznu notu i prije nego što je lopta krenula s centra; ukratko, međuklupski odnosi na relaciji spomenutih suparnika pomalo su zabrinuli momčad iz Apulije. Ne nužno zbog toga što za Veronu nastupa pet bivših igrača Genoe i vodi ju njen nekadašnji trener Ivan Jurić, već i zato jer je veznjak Mastifa Miguel Veloso, inače, oženjen za kćerku Genoina predsjednika. Bez obzira na rodbinske veze i svakakve teorije zavjere, Jurić je poručio da će utakmici pristupiti potpuno pošteno, ali svejedno nije ispalo povoljno za Lecce koji je zapravo morao računati na pobjedu protiv Parme te na slavlje ili remi Verone kako bi ostao u prvoligaškom društvu.

Međutim, Genoa je na Luigi Ferrarisu slavila 3-0: dvaput je za domaće zabijao Antonio Sanabria (13. i 25. minuta) te jednom Cristian Romero (u 44.). Ligurijski klub tako je riješio Jurićevu momčad u prvom poluvremenu, nije ju previše uzdrmalo ni isključenje strijelca trećeg pogotka u 61. minuti, a u svlačionicu je u tom trenutku morao otići i hrvatski stručnjak uslijed protesta.

Lecceu s takvim stanjem na drugom travnjaku više nije bilo nikakvog spasa, a protiv Parme smo gledali pravu golijadu. Gostujuća ekipa slavila je rezultatom 4-3 golovima Gianluce Caprarija, Andreasa Corneliusa (čime je postao najbolji danski strijelac u Serie A još od Jona Dahla Tomassona prije 16 godina u Milanu) i Roberta Inglesea, a u vodstvo ju je doveo autogol Fabija Lucionija u 11. minuti.

Trenutno posljednje prvoligaške zgoditke za Lecce su postigli Antonín Barák, Biagio Meccariello i Gianluca Lapadula. Imali su Giallorossi kratko vrijeme izjednačen rezultat (2-2), ali to im svejedno nije previše značilo.

Dakle, zavjesa je pala na Serie A, a na stadionu Via del Mare od sljedeće sezone ponovno će se gledati Serie B. Istu sudbinu od ranije dijele Brescia i SPAL