Arsenal je izgubio od Wolvesa i osmu uzastopnu utakmicu na Emiratesu primio gol

To je Topnicima najgori domaći niz u 13 godina

Četiri poraza, jedan remi i jedna pobjeda; četiri od 18 moguća boda, dva postignuta gola i sedam primljenih.

To je, u najkraćim crtama i prema najbitnijim kategorijama, sukus Arsenalovih posljednjih šest utakmica u Premier ligi. Jedina pobjeda dogodila se, ironično, na donedavno ukletom Old Traffordu, protiv Manchester Uniteda.

Topnici su danas izgubili kod kuće od Wolverhamptona. Utakmica je završila 2-1, a sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu. Pedro Neto zabio je u 27., Gabriel je izjednačio tri minute kasnije iz prvog Arsenalovog udarca u okvir, a konačnih 2-1 postavio je Daniel Podence u 42.

Topnici su do kraja utakmice šutnuli još samo jednom u okvir gola Ruija Patricija, a razočaravajući rezultat dodatno je podebljala i loša izvedba na terenu; Arsenal je imao više loptu, ali nije znao što s njom. Pierre-Emerick Aubameyang je djelovao nezainteresirano, a nedostatak kreacije u sredini domaći nogometaši pokušali su nadoknadit kanonadom centaršuteva.

Momčad Mikela Artete tako sada već osam uzastopnih utakmica na Emiratesu nije izborila ‘clean sheet’, što je najgori obrambeni niz još od 2007. Arsenal je trenutno 14. na tablici i zaostaje jednako (osam bodova) za Burnleyjem koji je u zoni ispadanja kao i za vodećim Tottenhamom.

Problemi se gomilaju, a rješenja nigdje na vidiku…