Atalanta i Inter podijelili su bodove u Bergamu

Atalanta - Inter 0-0

U derbiju 22. kola Serie A Atalanta i Inter odigrali su u Bergamu remi bez golova (0-0).

S obzirom na formu koju je Atalanta pokazala protiv Udinesea, Inter će vjerojatno biti zadovoljan s ovakvim ishodom, između ostalog i zbog što još uvijek ima dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Milan. Inter, međutim, nije bio bez svojih prilika.

Utakmicu je nakon gola u Superkupu započeo Alexis Sanchez.

U 26. minuti Juan Musso izvukao je ispod grede baš pokušaj Čileanca, dok je deset minuta ranije nakon ubačaja s desne strane loptu preko gola poslao Edin Džeko. Atalanta je u prvom dijelu ostala bez čiste šanse, iako je u 41. minuti mogla dobiti penal kada je Ivan Perišić u duelu u kaznenom prostoru srušio Marija Pašalića.

Drugo poluvrijeme otvoreno je prilikom za Atalantu. Mateo Pessina našao se u sjajnoj prilici, ali još je bolja bila obrana (nogom) Samira Handanovića. Još jednu sjajnu obranu Handanović je imao i u 81. minuti kada je obranio udarac Luisa Muriela. Inter se u međuvremenu našao u nekoliko solidnih situacija, ali u njima je uglavnom Džeko reagirao loše ili sporo.

Perišić i Marcelo Brozović odradili su svih 90 minuta, dok je Pašalić zamijenjen u samoj završnici utakmice. Atalanta nakon ovog remija ostaje na četvrtom mjestu, s bodom više od Juventusa i bodom manje od Napolija.