Athletic Bilbao je u produžecima pobijedio Barcelonu i osvojio španjolski Superkup

Lionel Messi zaradio je svoj prvi crveni karton u Barceloninom dresu

Athletic Bilbao je osvojio španjolski Superkup u ludoj utakmici u kojoj je nakon produžetaka pobijedio Barcelonu 3-2.

Bilo je svega.

Barcelone je povela u 40. minuti kada je Lionel Messi sjajnim dodavanjem na lijevo krilo ‘izbacio’ Jordija Albu čiji se niski centaršut ‘zagubio’ u Athleticovom kaznenom prostoru —na loptu je zatim natrčao Antoine Griezmann koji je iz blizine pogodio za 1-0.

Samo dvije minute kasnije, međutim, Alba je kumovao i Athleticovom izjednačenju, kada mu se iza leđa prikrao Oscar de Marcos i s pet metara zabio za 1-1. Marcosovom golu prethodila je odlična duga lopta Iñakija Williamsa s ruba kaznenog prostora koja je pala točno tamo gdje je trebala pasti.

Očekivano, Barcelona je dominirala u posjedu, ali Athletic zbog toga nije bio ništa manje konkretniji. U 57. minuti Raulu Garciji poništen je gol nakon VAR-provjere (zaleđe). Barcelone j u 77. minuti preko krila uspjela izigrati protivničku obranu i Griezmann je stigao do svog drugog gola, nakon dodavanja Albe. Ovoga puta lopta nije zapela putem.

No, Athletic se nije predao i kada je u 88. minuti iz igre izišao Ousmane Dembele zaigrao je iznimno visoko i s pritiskom, što se isplatilo gotovo odmah, jer niti tri minute kasnije Asier Villalibre zabija nakon ubačaja iz prekida — nogom, s pet metara — i utakmicu odvodi u produžetak.

A utakmicu je u produžetku riješio Williams, i to kakvim golom. U četvrtoj minuti prvog produžetka Williams je primio loptu na rubu kaznenog prostora, napravio si mjesta za udarac i lopta je zatim od stative završila u suprotnim rašljama… Jednu priliku u produžetku za Barcelonu je zapucao Martin Braithwaite, drugi Griezmann i to je bilo to.

Nije pretjerano reći zasluženo.

Barceloninu sudbinu u ovoj utakmici na kraju je sažeo Messi koji je u završnici zaradio crveni karton, svoj prvi u Barceloninom dresu, nakon što je rukama po glavi poklopio Villalibrea. Bez lopte, sekundu nakon odigranog još jednog pasa iz sredine na krilo…

Athletic Bilbao osvojio je svoj treći Superkup u klupskoj povijesti, dok Barcelona za osvajanje trofeja ne zna već točno 18 mjeseci.