Athletic Bilbao pobijedio je Levante nakon produžetaka, a čekaju ga dva finala Kupa kralja

Baski su slavili 2-1, a još ih očekuje prošlosezonsko finale

Nakon sinoćnjeg Barcelonina preokreta u produžecima protiv Seville, španjolski Kup kralja priuštio nam je još jednu od brojnih ovosezonskih epskih saga pa nas je i u drugom polufinalu počastio sa 120 minuta nogometa. Athletic Bilbao stigao je u goste Levanteu poslije 1-1 u prvoj utakmici i morao je zabiti više kako bi si osigurao spoj s Kataloncima, a na kraju je uhvatio prolazak slavljem 2-1.

Prvo poluvrijeme je počelo obećavajuće; u 17. minuti Levante je poveo zahvaljujući pogotku Rogera Martíja koji je uspio utrpati loptu u gol poslije malog čeprkanja na rubu peterca, no Bilbao se vratio u susretu 30. minuti kada je u njegovu korist sviran kazneni udarac.

Raúl García srušen je u kaznenom prostoru nakon hrvačkog duela s Óscarom Duarteom i posljedičnog rušenja koje mu je priuštio Kostarikanac, a Athleticova iskusnjara nije imala problema pri izvođenju. Inače, tim je zgoditkom izjednačio svoju najbolju golgetersku sezonu u Kupu kralja; ovo je Garcíji bio treći gol u ovosezonskoj kup-avanturi, a toliko je zabio još jedino u sezoni 2016./17..

Kako je krenulo, činilo se da bismo brzo mogli svjedočiti novim treskanjima mreže, ali susret je naposljetku odlučen u produžecima. Levante u drugom poluvremenu niti jednom nije zapucao u okvir vrata, a Bilbaov trud nije se uspio materijalizirati pogotkom sve do 112. minute kada se Alexu Berengueru otvorio prostor na nekih 20 metara, a njegov udarac od ramena Nikole Vukčevića odbio se u gol za konačnih 2-1.

Aktualni osvajač Španjolskog superkupa tako se drugu sezonu zaredom plasirao u finale Kupa kralja, a tek trebamo saznati hoće li braniti naslov. Podsjećamo, zbog zavrzlame oko koronavirusa, Bilbao će 3. travnja s Real Sociedadom igrati prošlosezonsko finale, a onda slijedi novo s Barcelonom.

Dakle, Marcelina možda čeka žetva trofeja…