Atlético Madrid — Real Madrid 7-3! Okej, u pitanju je pripremni ogled, ali ovo je baš odjeknulo

Utakmica International Champions Cupa donijela je malo neobičan rezultat madridskog derbija

Očekivalo se da će madridski derbi u East Rutherfordu ispuniti nadanja nogometnih zaljubljenika, ali niti u najluđim snovima oni koji su stigli na MetLife stadion nisu mogli očekivati da će u ogledu Real Madrida i Atlético Madrida vidjeti čak deset pogodaka. Od čega nevjerojatnih sedam u mreži momčadi koju vodi Zinedine Zidane i od kojih pet već u prvome poluvremenu.

Ružno je to izgledalo ako ste navijač Real Madrida, divno već od samog starta navijate li za Atlético koji se poigravao sa suparničkom momčadi i nizao gol za golom. Krenulo je od prve minute kad je Diego Costa pogodio prvi put od četiri, koliko će golova slaviti prije no što će u 61. minuti na semaforu pisati 6-0. Jasno, ostao je Costa dosljedan sebi i u ovom ogledu pa ja ta četiri gola nekako i uspio zamračiti nasilničkim udaranjem Danija Carvajala očito nespreman otrpiti njegov prekršaj na suigraču samo trenutak ranije.

Uzavrele strasti brzo su podignute do točke usijanja pa je tu došlo do koškanja, hvatanja za vrat i svega što gužve u kojoj sudjeluje više igrača sa sobom donose. Donose, jasno, i isključenja pa su Costa i Carvajal u 65. crvenim kartonima prognani s travnjaka na kojem su potom pala još četiri pogotka.

Izdvojit ćemo da je João Félix, najskuplje pojačanje Atléticove momčadi svih vremena, svoj prvi derbi ovjenčao pogotkom te da je Zidane dobio novi razlog za glavobolju premda će sam reći da je ovo bila tek priprema. Ali, rješenja će morati potražiti, a možda ih pronađe i u vlastitom dvorištu. Naime, iz španjolskih medija stiže informacija prema kojoj bi James Rodríguez suprotno svim očekivanja mogao u nadolazećoj sezoni ostati u kadru momčadi. Nije to nelogično. Trebat će Zidaneu oružja za ovu sezonu premda neka (Gareth Bale) polaže i prije odlaska u dugotrajnu bitku.

Djelovao je Atlético dobro u ovoj utakmici, a Real Madrid dezorijentirano i nedoraslo zadatku bez koraka prema naprijed u odnosu na rezultatski tragičnu prošlu sezonu.

Madrid je već neko vrijeme crvene boje, a ne promijeni li Zidane brzo i na bolje situaciju svoje momčadi na travnjaku tako bi moglo i ostati. Nije baš za očekivati da se ovakvih 7-3 kopira i na sezonu, no i manje uvjerljivi rezultati u njihovu korist bit će ono što će zadovoljiti Diega Simeonea i njegove trupe.