Aubameyang voli igrati protiv Newcastlea, a dokazao je to i večeras s nova dva gola

U sedam utakmica protiv te momčadi zabio je pet i namjestio dva pogotka

Pierre-Emerick Aubameyang zabio je pogodak ili upisao asistenciju u šest od sedam utakmica u kojima je za Arsenal nastupio protiv Newcastlea. U posljednje četiri, a u taj niz brojimo i večerašnji ogled 19. kola engleskog nogometnog prvenstva, nije propustio priliku za mat.

Arsenal je u ponedjeljak s 3-0 bio bolji od Newcastleove momčadi, a za navijače londonskog kluba dvije će informacije posebno biti slatke. Prva se odnosi na činjenicu da Arsenal već petu uzastopnu utakmicu nije primio pogodak, što je postignuće kakvo navijači ne pamte od 2009., a druga na sjajnog gabonskog napadača.

Upravo on otključao je Newcastleovu mrežu u 50. minuti utakmici, a i zatvorio susret nakon što je precizan bio u 77. minuti. Obgrlio je svojim golovima pogodak koji je postigao Bukayo Saka, a navedeno znači da u ogledima protiv ovog kluba ima učinak od pet golova i dvije asistencije u sedam ogleda. I šest pobjeda.

Otkad je u Premier ligi samo su Jamie Vardy i Mo Salah zabili više od njega.

Pobjeda diže Arsenal na 10. mjesto ljestvice na kojem ima bod više, ali i četiri utakmice više od Aston Ville. Newcastle je i dalje u slobodnom padu s devet uzastopnih susreta bez pobjede.