Babaroga za Topnike: De Bruyne je opet zapaprio Arsenalu, nikome nije zabio više golova

Upisao je i asistenciju

Kevin De Bruyne uvijek je posebno raspoložen protiv Arsenala, a drukčije nije bilo ni večeras.

Manchester City ugostio je Topnike u derbiju 33. kola Premier lige koji bi vjerojatno mogao odlučiti engleskog nogometnog prvaka za aktualnu sezonu. Mnogi su očekivali kako će Građani nadigrati Topnike, a to se i dogodilo; barem u prvom dijelu.

Momčad Mikela Artete na predah je otišla s jednim golom u svojoj mreži, a moglo je biti i puno gore da Aaron Ramsdale nije skinuo nekoliko velikih prigoda domaćina.

Građani su poveli iz prvog šuta na utakmici; Erling Haaland u sedmoj je minuti krasno okrenuo nemoćnog Roba Holdinga na centru i zatim proigrao De Bruynea kojemu se potpuno otvorio prostor. Belgijski virtuoz krenuo je u dribling, sjurio se do ruba kaznenog prostora te onda preciznim udarcem pospremio loptu u Ramsdaleov bliži kut.

De Bruyneu je to bio sedmi gol u Premier ligi protiv Arsenala u 11. nastupu; niti jednom klubu u tom natjecanju nije zabijao više puta. Tom je pogotku dodao i asistenciju kada je koncem poluvremena nabacio za Johna Stonesa koji je za dlaku izbjegao zaleđe i glavom pogodio poslije prekida za 2-0. VAR je potvrdio zgoditak, a Topnici se mogu polako pozdraviti s prvenstvom.

Nije tu stao pa je u 54. minuti postavio i nedostižnih 3-0 te podebljao svoj skor protiv Arsenala na osam zgoditaka.

Popularni KDB ove sezone u Premier ligi bilježi sedam golova i 18 asistencija, a nešto nam govori da bi tu brojku do kraja večerašnjeg derbija mogao i podebljati.