Barbara Matić osvojila je srebro na prestižnom Grand Slamu u Parizu

Hrvatski judo ostvario je nove uspjehe

U Parizu se ovih dana održavao prestižni Grand Slam u judu koji je doživio svoje 50. izdanje, a najbolja hrvatska judašica Barbara Matić iz Francuske će se vratiti s kolajnom oko vrata.

Naime, Matić je dominantno izborila finale u kategoriji do 70 kilograma, ali japanska predstavnica Saki Niizoe ipak je pobijedila u završnom dvoboju.

“Nisam se osjećala najspremnije uoči Pariza, ali sam zadovoljna prvim natjecanjem i srebrna medalja na Grand Slamu je uvijek dobar rezultat”, kazala je Matić, a njezine izjave prenose službene stranice Hrvatskog judo saveza. “Naravno da želim uvijek pobijediti u svim borbama, ali danas je Japanka iskoristila situaciju u kojoj me bacila, pokušala sam se izvući, ali nisam uspjela i osvojila je zlato”.

Bodovima osvojenim u Parizu Matić je vrlo vjerojatno osigurala poziciju svjetskog broja jedan u kategoriji do 70 kilograma za 2021. godinu, ali i jedan dio sljedeće. Inače, u igri za medalju bio je i Zlatko Kumrić koji je izgubio borbu za broncu u kategoriji do 100 kilograma te po četvrti put u karijeri zauzeo peto mjesto u Parizu.