Barcelona je već nakon šest minuta utišala Bernabéu i ispisala povijest El Clásica. Evo i kako

Katalonci su poveli u derbiju

Real Madrid i Barcelona danas su se susreli u posljednjem El Clásicu sezone u susretu koji bi mogao odlučiti rasplet La Lige, a utakmica je imala najbolji mogući početak — vidjeli smo rani pogodak.

On se dogodio već u šestoj minuti, a poveli su Katalonci. Raphinha je tada izveo udarac iz kuta s desne strane, a lopta je preletjela sve igrače, uključujući i vratara Andrija Lunina koji je pomalo zaplivao u nadi hvatanja ili odbijanja.

Međutim, lopta je na kraju sjela na glavu Andreasa Christensena koji je skočio u pravi trenutak i zabio za 1-0 — to mu je bio prvi pogodak u Primeri ove sezone. Bio je to, inače, i 300. Barcelonin pogodak protiv Reala u povijesti La Lige, a možete ga pogledati OVDJE.

Neki bi u ovoj situaciji mogli zamjeriti Luninu koji je prije samo četiri dana bio Realov heroj s dvije obrane u raspucavanju Lige prvaka protiv Manchester Cityja, a Real je sada prekinuo niz od 400-injak minuta bez primljenog gola kod kuće u prvenstvu.