Baš ništa novoga u hrvatskom rukometu, PPD Zagreb je danas osvojio svoj 28. naslov prvaka

Zagreb je svladao Nexe 30-27 i osigurao trofej

U naslovima iznad tekstova mijenjaju se samo brojevi kad je hrvatsko rukometno prvenstvo u pitanju. Ništa novog niti ove godine – rukometaši PPD Zagreba su u srijedu po 28. put osvojili naslov ligaških prvaka. Deset dana nakon što su osvojili 26. naslov pobjednika hrvatskog Kupa.

Da maksimalno pojednostavimo stvari, rukometaši kluba koji trenutačno nosi ime PPD Zagreb osvojili su čak 54 od ukupno mogućih 56 trofeja. Gdje su preostala dva? Metković je slavio pobjede u Kupu 2001. i 2002. godine.

Zagrebaši su u posljednjem kolu Lige za prvaka igrali protiv Nexea od kojeg su imali dva boda više i sedam pogodaka prednosti. Čudo se nije dogodilo, PPD Zagreb je slavio 30-27 i stigao do nove krune predvođen sa devet pogodaka Ivana Sršena i sedam Davida Mandića, napadački raspoloženog dvojca koji se najviše trudio da naslovi u medijima više-manje ostanu nalik prošlogodišnjima. I onima godinu ranije. I godinu ranije. I…