Bavarci su dali prst, ali ruku ne: Bayern je protiv RBL-a izvukao bod u remiju sa šest golova

Bayern München - RB Leipzig 3-3

U derbiju desetog kola Bundeslige Bayern München i RB Leipzig remizirali su na Allianz Areni 3-3. Bilo je svega.

Utakmica je otvorena velikom prilikom za Leipzig. U drugoj minuti Marcel Sabitzer je s ruba kaznenog prostora, nakon odbijanca, snažnim udarcem zatresao prečku. Leipzig je na otvaranju bio opasniji, prijeteći uglavnom iz kontranapada. U 19. minuti jedna od kontri povučena iz zadnje linije pretvorena je i u vodstvo.

Emil Forsberg odigrao je loptu u prostor za Christophera Nkukua, Nkuku je do lopte stigao prije Manuela Neura koji je optimistično istrčao na 20-ak metara i pogodio praznu mrežu za 1-0.

Odluka je relativno brzo došla na naplatu, jer je Bayern u razmaku od četiri minute nešto kasnije došao u vodstvo — prvo je u 30. minuti Jamal Musiala zabio sjajan gol s ruba kaznenog prostora, a četiri minute kasnije Kingsley Coman proigrao je Thomasa Müllera koji se zavukao iza Leipzigove obrane i iz blizine pogodio za 2-1. I kao da to nije bilo dovoljno ludo, Leipzig je odmah nakon toga nakrcao Bayernov desni bok i u čistu priliku gurnuo Justina Kluiverta koji je zabio za 2-2.

Odmor je vjerojatno bio dobrodošao svima, posebno u naknadnom svjetlu, jer je nakon samo tri minute u nastavku Leipzig bio u vodstvu. Angelino je završio s loptom na lijevom krilu, uputio odličan centaršut u kazneni prostor i Forsberg je potpuno sam s pet metara glavom zabio za 3-2. Jerome Boateng i Niklas Sule bili su potpuno izgubljeni, baš kao i u dobrom dijelu ostatka utakmice.

U smislu izglednih prilika, utakmice se nakon toga donekle smirila. U 75. minuti, međutim, Müller je u mrežu glavom pospremio Comanov centaršut za 3-3. Comanu je ovo bila treća asistencija — na ovoj utakmici.

Bodovi su podijeljeni — pošteno, reklo bi se, iako se s uzrečicom u Leipzigu vjerojatno i ne bi složili. U svakom slučaju, i jedni i drugi povećali su prednost nad Borussijom Dortmund koja je ranije remizirala u Frankfurtu