Bavarske bakanalije: Bayern je naslov proslavio razbijanjem ‘Gladbacha, a Lewi se piše hat-trick

Momčad Hansija Flicka utrpala je šest komada suparniku

Bayern je danas deveti put zaredom postao njemački prvak. Radosnu vijest saznao je i prije ogleda s Borussijom Mönchengladbach: zahvaljujući Dortmundovu slavlju protiv RB Leipziga (3-2) Hansi Flick može se pohvaliti kako je obranio bundesligašku titulu, a Bavarci su novi pobjednički tanjur proslavili apsolutnim razbijanjem momčadi Marca Rosea.

Preciznije, ‘Gladbach je danas na Allianz Areni poražen rezultatom 6-0.

Poveli su domaći već nakon dvije minute: David Alaba ubacio je u kazneni prostor, a Robert Lewandowski ostao je potpuno sam na desnoj strani i poentirao za 1-0. Poljskom strijelcu to je bio najbrži pogodak koji je zabio u Bundesligi, a u 23. minuti Bayernovu prednost povećao je Thomas Müller i tako došao do 15. gola ove sezone u svim natjecanjima.

Samo 11 minuta poslije upisao je svoju 18. asistenciju u aktualnoj kampanji: Nijemac je tada krasno nabacio na lijevu stranu kaznenog prostora prema Lewandowskom, a on je atraktivnim volejom u padu poslao loptu u mrežu i ubilježio svoj 200. pogodak u Bayernovu dresu u Bundesligi. Jedini igrač u njemačkom prvenstvu koji je to uspio učiniti prije njega bio je Gerd Müller.

Nije još završilo ni prvo poluvrijeme, a Bayern je imao četiri gola prednosti: novi zgoditak u 44. minuti postigao je Kingsley Coman zahvaljujući asistenciji Lewandowskog. Petardu koja je uslijedila upotpunio je upravo on: u 65. minuti suđen je penal u korist novog-starog prvaka, a poljska golgeterska mašina kompletirala je hat-trick i tako stigla do 39. zgoditka u ovosezonskoj Bundesligi. Podsjećamo, rekord za jednu sezonu drži Gerd Müller koji je 1971./72. utrpao 40 pogodaka. Nešto nam govori da će ga Lewa uspjeti prestići…

Mladi domaći stoper Tanguy Nianzou isključen je u 75., pet minuta nakon što je ušao u igru uslijed konzultacije s VAR-om, ali Bayern to nije osobito osjetio. Dapače, zabio je i šesti: konačni rezultat u 85. minuti postavio je Leroy Sané na dodavanje Sergea Gnabryja, a Bavarci definitivno nisu štedjeli na slavlju…