Bavarski zid na djelu. Pogledajte kako je Neuer dvostrukom obranom spasio svoju momčad

Real Madrid i Bayern bore se za finale Lige prvaka

Real Madrid na svojem stadionu večeras igra s Bayernom te traži pobjedu koja bi mu donijela novo finale Lige prvaka, svoje već 18. u povijesti tog natjecanja. Podsjetimo, u prvoj je utakmici rezultat bio 2-2, a i ovog bi puta moglo biti podosta golova. Jasno je to već nakon uvodnih četvrt sata igre, u kojima domaći imaju više lopte u svojem posjedu, pa su umalo i došli do početnog vodstva.

Igrala se 23. minuta, kad je Vinícius Júnior pomalo i neočekivano dobio loptu usred gostujućeg šesnaesterca te posve neometano tukao prema Manuelu Neueru. Njemački golman uspio je skrenuti njegov pokušaj u vratnicu te tako spriječio Realovo rano vodstvo. Doduše, lopta se tad odbila do natrčalog Rodryga, čiji je pokušaj Neuer uspio ukrotiti svojim brzim refleksima.

Kako je to sve izgledalo, možete se i sami uvjeriti na OVOJ poveznici. Inače, Bayern je u uvodnim minutama bio u posve podređenom položaju, do sredine prvog dijela nije uputio nijedan udarac prema Realovim vratima. Za usporedbu, igrači Kraljevskog kluba dotad su već četiri puta zaprijetili, od čega su dva pokušaja bila unutar okvira gola…