Bayern je deklasirao Schalke s 8-0 na otvaranju Bundeslige. Izvukli smo zanimljivosti iz utakmice

Gnabry tri gola, Sané i Lewandowski po jedan uz dvije asistencije. Teško da može bolje

Nije bilo upitno koja će momčad pobijediti, samo s koliko će razlike Bayern svladati Schalke u otvarajućem ogledu nove bundesligaške sezone. Završilo je 8-0.

Opisivati dominaciju njemačkog prvaka i najbolje europske momčadi protiv tima koji je zadnju bundesligašku pobjedu slavio sredinom siječnja, a potom nanizao 16 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez slavlja, možda i nema previše smisla.

Zanimljivim se čini izvući neke statističke podatke iz novog dokaza Bayernove nepobjedivosti, 31. službene utakmice u nizu u kojoj bavarski stroj nije poražen. Usput, u tom je nizu ovo bila 30. pobjeda ukupno i 23. uzastopna.

Čast otvoriti sezonu golom pripala je Sergeu Gnabryju, Bayernovom junaku polufinalnog ogleda Lige prvaka protiv Lyona. Upravo sjajna bila je asistencija Joshue Kimmicha koji je sa svoje polovice igrališta prebacio kompletnu momčad suparnika, a baš jednako takvo Gnabryjevo štopanje lopte, okret, premještanje s desne na lijevu i silovit udarac u desnu stranu Fährmannova gola.

Bilo je to u četvrtoj minuti, a već 15 kasnije Bayern je povisio vodstvo. Za ono najslađe pobrinuo se Leon Goretzka prizemnom loptom s vrha šesnaesterca, no propustiti spomenuti asistenta Thomasa Müllera ne bi bilo u redu. Čovjek je prošle sezone pomaknuo granice i s 21 dodavanjem za gol postao rekorder natjecanja, a za novu asistenciju bilo mu je potrebno tek 19 minuta u novoj sezoni.

Pronaći tekst o Bayernu u kojem se barem jednom ne spominje Robert Lewandowski gotovo je nemoguće, a niti nakon ovog petka stvari se ne mijenjaju jer sjajni je Poljak ponovno bio strijelac. Već pet sezona on brojku golova ne spušta ispod 40, prošle je zabio 55, a ovaj prvi ovosezonski imao je i dodatnu vrijednost.

Pogodivši u 31. minuti iz jedanaesterca koji je sam izborio, Lewandowski je zabio 163. prvenstveni pogodak za minhenski klub. Popeo se njime na drugo mjesto vječne ljestvice strijelaca te kategorije ostavivši iza sebe Karl-Heinza Rummeniggea s golom manje. Neuhvatljivo djeluje Gerd Müller koji ih je zabio 365.

No, još malo o Gnabryju. Zaslužio je to kompletiravši hat-trick do 59. minute susreta.

Ako je otvaranje utakmice za Schalke bilo loše, otvaranje nastavka bilo je katastrofalno. U uvodnom poluvremenu izdržao je gostujući sastav tri minute i 24 sekunde bez gola, u drugom je kapitulirao već nakon minute i 16 sekundi.

Strijelca smo spomenuli, trebalo bi i asistenta. Leroy Sané. Danas je debitirao za Bayern. Nakon prve asistencije upisao je i drugu, a potom se i sam stigao ugurati među strijelce nakon što je u punom trku pretrčao pola igrališta i mirno pogodio. Bilo je to za 7-0. Prije toga je zabio Müller. Bio mu je to 200. pogodak za klub. Rabonom mu je dodao Lewandowski, asistent i kod posljednjeg gola na utakmici.

Jer, kad može Barcelona u četvrtfinalu Lige prvaka primiti osam komada od Bayerna, a zašto ne bi mogao Schalke u prvenstvu? Jamal Musiala je u lipnju postao najmlađi debitant Bayernove momčadi ikad. Eto u veljači 2003. rođenog momka već i na listi strijelaca.