Bayern je pucao u prazno, ali Borussia mu je svejedno skoro poklonila titulu

Borussia Dortmund - Fortuna 3-2, RB Leipzig - Bayern 0-0

Igrala se šesta minuta sučeve nadoknade i Andréu Hoffmannu je nedostajalo nekoliko centimetara da osvoji titulu za Bayern.

Bavarci su u pretposljednje kolo ušli s četiri boda predosti, znajući da im pobjeda protiv RB Leipziga donosi obranu titule, ali nakon 90 minuta, i stotinjak promašenih prilika, ostalo je 0-0. Istovremeno, Borussia Dortmund je pokušala održati nadu kada joj je u goste dolazila Fortuna iz Düsseldorfa. Međutim, kao što je slučaj ove sezone, s ovom Borussijom nikada nije jednostavno.

Dok se Bayern mučio s Leipzigom – pogodak Leona Goretzke poništio je VAR, a Robert Lewandowski se na 90 minuta pretvorio u Nicklasa Bendtnera i promašivao baš sve – Borussia mu je umalo poklonila naslov. Prvo je Marwin Hitz odlučio da nije fer da njegova momčad vodi, te je kroz ruke primio slab udarac glavom Olivera Finka. Nakon toga je isti igrač skrivio jedanaesterac pri novom vodstvu Borussije.

Dodi Lukebakio je promašio cijeli gol, ali Borussija je do kraja utakmice ponovo pronašla načina da umalo pokloni titulu svom rivalu. U međuvremenu je Mario Götze povisio na 3-1, ali Borussijina obrana je u 95. primila drugi gol, a onda su umalo sve prosuli. Kao i tijekom cijele sezone, kada god Bayern poklekne, Borussia pronađe način da si sama puca u nogu. Poklonjeni pogodak, poklonjeni jedanaesterac, poklonjena prilika u zadnjim sekundama. Mogli bismo reći: klasična Borussia.

Hoffmann je u 96. minuti imao čistu priliku u kaznenom prostoru domaćih, ali njegov udarac je prošao tik uz stativu.

I, s njim, Bayernova nova titula, barem zasad.