Bayern München je peti put u nizu slavio protiv Borussije Dortmund na Westfalenu

Borussia Dortmund - Bayern München 2-3

U derbiju 14. kola Bundeslige Bayern München pobijedio je na Westfalenu Borussiju Dortmund 3-2.

Peta je to Bayernova gostujuća pobjeda protiv Borussije u nizu u svim natjecanjima (dva Superkupa i tri ligaške utakmice), a ponovno ju je obilježio Robert Lewandowski koji nastavlja nemilosrdno zabijati svom bivšem klubu.

Borussija je odmah stigla do vodstva, već u petoj minuti, kada je Julian Brandt zabio za 1-0 na asistenciju Judea Bellinghama. Samo četiri minute kasnije, međutim, Lewandowski je poravnao na 1-1, a u samoj završnici prvog dijela Bayern je u vodstvo doveo Kingsley Coman uz pomoć Borussijina bloka.

Nakon tri minute igre u nastavku Erling Haaland pogodio je za 2-2, a Bellingham je upisao novu asistenciju. U četiri utakmice koje odigrao protiv Bayerna Haaland je zabio četiri gola, ali još niti jednom kraj utakmice nije dočekao na pobjedničkoj strani.

Naime, Mats Hummels, koji je danas izgledao jako loše, u 77. minuti igrao je rukom i skrivio penal koji je u pobjedu pretvorio Lewandowski. Marco Rose isključen je zbog prigovora nakon dosuđenog penala.