Pravilnik upotrebi kolačića

Berlinski derbi u znaku Vedatora: Hertha je riješila Union u nastavku, a dominirao je Ibišević

Hertha BSC - Union Berlin 4-0

Eh, nedostajao nam je i taj petak navečer…

Berlinski derbi, ogled 11. i 12. momčadi na bundesligaškoj ljestvici ponudio nam je jednosmjernu utakmicu. Nakon uvjerljive pobjede protiv Hoffenheima od 3-0 u prošlotjednom povratničkom kolu Bruno Labbadia nadao se još jednoj raspoloženoj predstavi svoje momčadi, a Union Berlin dobio je nešto primjerenijeg protivnika nakon što je izgubio od Bayerna minimalnim rezultatom na domaćem terenu u nedjelju — barem se to tako činilo do početka drugog poluvremena.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje na praznom stadionu u čast žrtvama koronavirusa i onima koji stavljaju svoje zdravlje i živote na kocku kako bi suzbili zarazu, a eto kako se meč čuo u neposrednoj blizini Olympiastadiona…

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo pospano, a prva prava šansa — odnosno, udarac u okvir — uslijedila je u 18. minuti kada je zdesna protrčao Dodi Lukebakio i uputio udarac prema golu u kaznenom prostoru, ali na to je gostujući vratar Rafał Gikiewicz bio spreman. Probao je nekoliko trenutaka poslije i Marko Grujić udarcem koji je otišao preko gola, a Hertha je potom ponovno zaprijetila nakon što je Matheus Cunha, poslije ubačaja, s pet metara testirao Gikiewicza. Isti je igrač u 38. minuti opet tukao prema golu, a jedini ozbiljniji Unionov pokušaj (rekli bismo, i na cijeloj utakmici) u prvom poluvremenu uputio je Robert Andrich u 44. minuti iz slobodnog udarca…

U prvom dijelu — ništa-ništa, ali u drugom smo gledali potpuno drukčiju utakmicu i Herthin Blitzkrieg nakon nekoliko minuta igre. Zapravo, nešto slično kao na prošlotjednom gostovanju kod Hoffenheima.

Marvin Plattenhardt je u 51. minuti ubacio s lijeve strane na prvu stativu, a Vedad Ibišević lijepo je poentirao glavom za 1-0. Nakon toga, Union je krenuo s centra, Hertha je uzela loptu koja je došla do strijelca Ibiševića, on je dao loptu u prostor prema Lukebakiju koji je krenuo prema vrataru, zaobišao ga i s desne strane loptu gurnuo u praznu mrežu za svoj šesti ovosezonski pogodak.

U istom se stilu nastavilo u 61. minuti. Matheus Cunha prvo se riješio nekoliko Unionovih braniča, zatim je prebacio prema Lukebakiju koji je probao škaricama i promašio, a lopta je došla do Ibiševića koji je fino vratio loptu Cunhi na rub šesnaesterca. Brazilac je uputio lijep udarac, a lopta je odsjela u mreži. Ibiševićeva večer postajala je sve ljepša i ljepša, a Cunha je okrunio svoj vrlo živahan nastup i nastavio odličnu formu koja je počela u predkoronsko razdoblje — večerašnji pogodak bio mu je četvrti u posljednje četiri ligaške utakmice. Ubrzo nakon toga je napustio igru, zatim je i Krzysztof Piątek zamijenio izvrsnog Ibiševića, a Hertha je imala tri boda u džepu.

Nije tu bilo gotovo. U 77. minuti Plattenhardt je ubacio iz kornera (i postigao drugu asistenciju na utakmici), a Dedrick Boyata najbolje se snašao u kaznenom prostoru te glavom ubacio loptu za 4-0 i Herthinu rapsodiju u drugom poluvremenu. Union nije pokazao apsolutno ništa — zapravo, dovoljno je spomenuti da u cijelom susretu nije uputio udarac u okvir gola.

Labbadia tako gazi i u svojoj drugoj utakmici na Herthinoj klupi, opet u drugom poluvremenu, ponovno uz pomoć vatrenog Cunhe i nepokolebljivog,35-godišnjeg Vedatora.