Biliću za vratom: Brentford je došao do sedme pobjede zaredom na krilima sjajnog Benrahme

Alžirac igra odličnu sezonu u Championshipu

Brentford je baš zapeo ući u Premier ligu, a to dokazuje na poprilično impozantan način.

Klub iz londonskog predgrađa danas je protiv Derby Countyja ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u Championshipu i tako nastavio niz koji je započeo još prije korona-pauze, a Pčele su u tom periodu zabile ukupno 20 pogodaka i primile tek dva. West Bromwich s utakmicom manje bježi dva boda, Leeds tri, a do kraja natjecanja preostala su još tri kola i sasvim nas sigurno očekuje još jedna, tradicionalno luđačka završnica druge engleske lige.

Izgubio je danas Derby na domaćem terenu 3-1, a utakmicu je u drugom poluvremenu preokrenuo Saïd Benrahma koji ove sezone ostvaruje odlične brojke. Prvo je pri izjednačenom rezultatu sretno i spretno poentirao za 2-1 nakon što je na njegov udarac iz 49. minute nespretno reagirao Ben Hamer, a u 64. minuti izvrsno se izvukao na rub šesnaesterca i potom uputio precizan šut koji je odletio u domaće rašlje…

Otprilike tri milijuna eura koje je Nice dobila za 24-godišnjeg Alžirca kojeg se u zadnje vrijeme sve češće povezuje s Chelseajem danas su vjerojatno razlog za čupanje kose na Allianz Rivieri. Brentfordovo krilo u Championshipu je eksplodiralo i u posljednjih nekoliko tjedana ne staje: Benrahma je danas došao do svog 15. i 16. pogotka u ligi pri čemu je u posljednja tri nastupa utrpao šest komada, a usto ima i devet asistencija.

Uz talentiranog Ollieja Watkinsa koji je, zabivši otvarajući pogodak na utakmici, poentirao 24. put ove sezone u Championshipu, jednako raspoloženog Bryana Mbuema i raspucanu igru s najviše postignutih golova u ligi, Brentford izgleda kao ekipa koju bi bilo vrlo zanimljivo vidjeti u Premiershipu. Međutim, voljeli bismo ondje gledati i Bilićev West Brom te Bielsin Leeds…