Blamaža: Ćaleta-Car skrivio penal pa zabio, četvrtoligaš je izbacio Southampton iz FA Kupa

Mislav Oršić našao se u početnih 11 Svetaca te je igrao do 59. minute

Ima li kraja Southamptonovoj krizi? Očito, osim kratkog intermezza protiv Chelseaja i nema jer nije pomogla ni smjena trenera, a uz poražavajuće rezultate u Premier ligi dogodila se i prava blamaža u FA Kupu.

Tu su Sveci u osmini finala kod kuće poraženi od Grimsbyja, tek 16. momčadi League Two, odnosno četvrtog ranga engleskog sustava natjecanja. Rubén Sellés napravio je dosta promjena u prvih 11 pa su tako mjesto u početnoj postavi našli i Duje Ćaleta-Car i Mislav Oršić.

Nije pomoglo, premda je hrvatski stoper i zabio pogodak.

Postigao je potpuni autsajder dva gola iz penala, a Ćaleta-Car bio je posebno zaposlen jer je uz pogodak skrivio i drugi penal. Prvi je ipak pao nakon igranja rukom Lyanca u vlastitom kaznenom prostoru.

Gavan Holohan bio je precizan s bijele točke u nadoknadi prvog dijela, a isto je učinio i u 50. minuti nakon što je Ćaleta-Car nervozno reagirao i po leđima udario Danila Orsi-Dadoma.

Morao je tako Southampton u posljednjih pola sata hvatati dva gola zaostatka, a skoro je to i uspio jer u 65. minuti James Ward-Prowse izvodi korner, a Ćaleta-Car reagira na petercu i nogom šalje loptu u mrežu.

Uskoro je pao i drugi gol, zabio je u 80. minuti Theo Walcott, ali VAR je poništio pogodak zbog zaleđa, jednako kao što je Svecima poništen i gol u 18. minuti koji bi bio za 1-0.

Izborio je tako četvrtoligaš četvrtfinale i najslabije je rangirani klub koji je stigao ovako daleko u natjecanju ove sezone. I dalje u povijesti jedini klub van prvog ranga natjecanja koji je osvojio najstarije natjecanje na svijetu ostaje Tottenham iz 1901. godine.

Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret, dok je Oršić izašao u 59. minuti.