Bod k’o kuća: Varaždin je na Maksimiru remizirao s Dinamom

Dinamo - Varaždin 2-2

U 34. kolu HNL-a Dinamo i Varaždin odigrali su na Maksimiru 2-2. I dok je Dinamu, koji je u prošlom kolu postao prvak, ova utakmica bila nebitna, Varaždincima bodovi itekako trebaju. Uzeli su jedan koji se može opisati kao ogroman.

Damir Krznar je na travnjak izveo šareni sastav, ali Dinamo je do vodstva došao već u devetoj minuti, nakon greške gostujuće obrane i sjajne kombinacije koja je završila golom Luke Ivanušeca.

Varaždin je do izjednačenja stigao u 34. minuti, u nešto sreće i spretnosti. Ubačaj s lijevog krila Dinamova obrana u više pokušaja nije uspjela očistiti i lopta je na koncu stigla do Agona Elezija koji je iz blizine prebacio Dominika Livakovića.

No, samo šest minuta kasnije Varaždinci su ponovno bili u minusu nakon što je Lovro Majer izveo korner, a Dino Perić sjajno pogodio glavom za 2-1. Perić je, dodajmo, u 27. minuti zamijenio Joška Gvardiola koji je ozlijedio gležanj.

Manje se toga događalo u drugom dijelu nego u prvom. Kada je riječ o Dinamu, u 89. minuti Mario Gavranović zapucao je zicer. Ozlijedio se, također, i Iyayi Atiemwen kojeg je zamijenio Ivan Šaranić i tako upisao svoj prvi nastup u HNL-u, i to na 18. rođendan.

Vrhunac je svakako bio drugi gol Varaždina koji je pao u 59. minuti nakon sjajne akcije. Duga lopta Elezija završila je kod Jorgea Obregona koji se zavukao iza Dinamovih stopera i odmah na drugoj strani proigrao Andrisa Herreru koji je loptu pospremio u mrežu za 2-2 jako dobrim udarcem s 11-12 metara.

Bod je, dakle, tu i Varaždinci sada imaju dva boda više od Istre koja ima 26 bodova. U zadnja dva kola čekaju ih utakmice s Rijekom u Varaždinu i sa Slaven Belupom u Koprivnici.