Bojan Bogdanović namjestio je ruku, ubacio 20 poena i bio među najboljima u pobjedi Utah Jazza

Utah nije imala problema na gostovanju kod Clevelanda gdje je slavila 117-87

Na oslabljene Cleveland Cavalierse nanio je put u noći na srijedu košarkaše Utah Jazza. Trener franšize iz Salt Lake Cityja Quin Snyder u najavi je rekao da će bez obzira na smanjen kadar domaćina utakmica za njegove igrače biti zahtjevna te da se nada kako će oni biti raspoloženi iza crte za tri poena.

Bili su. Ubacili su 24 trice i upisali sigurnu pobjedu pa je Jazz sada na omjeru 6-2 na strani i 7-4 ukupno.

Utah je utakmicu počela lomiti u drugoj četvrtini kad je domaćina natjerala na deset uzastopnih promašaja iz igre i ostavila ga bez ubačaja iz igre gotovo pet minuta. Uz sedam trica u tom periodu igre Jazz je otišao prvo na dvoznamenkastu prednost, potom i na 49-36 na poluvremenu i tu je sve počelo dobivati svoj kraj za konačnih +30, odnosno 117-87.

Prilično dobar uz malu potrošnju lopti bio je Bojan Bogdanović. Ruka je bila namještena pa otud 4-6 za tri poena i 6-10 ukupno za 20 koševa kojima je pridodao dva skoka i tri osvojene lopte. Poen više u pobjedu je ugradio Jordan Clarkson, a sve strijelce utakmice predvodio Donovan Mitchell s 27 koševa.

Za razliku od gostujuće momčadi koja je bila izvrsna za tricu (24-45), domaća je tu imala dosta problema pa je ubacila tek osam dalekometnih šutova iz 31 pokušaja. U Ohridu rođeni turski reprezentativac Cedi Osman sa 17 poena bio je najučinkovitiji u redovima poraženog tima.

Sljedeći ogled Utah je trebala igrati kod Washington Wizardsa, međutim problemi s koronom taj su susret odgodili. Wizardsi trenutačno imaju manje od osam spremnih igrača pa je zrakoplov s igračima umjesto u Washington usmjeren prema Salt Lake Cityju gdje će u petak Utah dočekati Atlanta Hawkse.