Bolan zastoj u Koprivnici: Hajduk je s desetoricom igrača izgubio od Slaven Belupa

Slaven Belupo - Hajduk 2-1

Nakon dvije uzastopne pobjede na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Hajduk je u 22. kolu HNL-a upisao poraz — sadržajna utakmica u Koprivnici završila je pobjedom Slaven Belupa 2-1. Ključni sastojci? VAR, igrač manje, propuštene prilike i preokret.

Odmah na otvaranju utakmice, u drugoj minuti, Franck Etoudi zbog ozljede je morao izaći iz igre i zamijenio ga je Mateus Lima. Ali stvari za Slaven Belupo tek će nešto kasnije krenuti ozbiljno nizbrdo — u sedmoj minuti Tomislav Božić srušio je Jaira na rubu kaznenog prostora i nakon četiri minute VAR-interpretacije dosuđen je penal kojeg je u 1-0 pretvorio Emem Eduok.

Međutim, kada je riječ o kretanju stvari nizbrdo do poluvremena nas je u tom smislu čekao obrat.

U 23. minuti Stanko Jurić dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Limom. U 31. minuti udarac Jaira s dvadesetak metara završio je kraj stative. Ostalo je 0-0 i onda je u 37. minuti Jurić ponovno dobio žuti karton. Ponovno je srušio Limu, a Igor Tudor odgovorio je na situaciju tako što je iz igre izvadio Eduoka i u igru ubacio Stipu Vučura. Ali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Stipe Bačelić-Grgić svejedno je centaršut s desne strane pospremio glavom u mrežu za 1-1.

Slaven Belupo bolje je izgledao u drugom dijelu, a prvu priliku Hajduka vidjeli smo u 57. minuti kada je još jedan Jairov udarac završio pokraj gola. U 76. minuti Jairo je ponovno bio blizu pogotku, ali ovoga je puta pak lopta odsjela na stativi. Hajduk je u završnici pritisnuo Slaven, u 87. minuti Bassel Jradi zapucao je čisti zicer, a zatim je uslijedio potpuni preokret — Ivan Krstanović jednostavno je s dvadesetak metara pogodio gornji desni kut Hajdukova gola.

Hajduk nakon ovog poraza ostaje na drugom mjestu s 41 bodom, četiri više od Rijeke koja sutra gostuje kod Gorice.