Bolje ikad nego nikad: Hajduk je golom Livaje iz kasnog penala u gostima pobijedio Varaždin

Varaždin - Hajduk 0-1

U 33. kolu HNL-a Hajduk je u gostima pobijedio Varaždin 1-0 i tako ostao u utrci za plasman u Europu s 51. osvojenim bodom ove sezone. Pobjeda je teško izborena i stigla je kasno, u 89. minuti iz penala koji je realizirao Marko Livaja.

Hajduk je dobro otvorio utakmicu, s dvije vrlo dobre prilike. U sedmoj minuti Dinko Horkaš obranio je udarac Stipe Biuka, a zatim, iz odbijanca, i udarac Alexandera Kačaniklića. Pet minuta kasnije Livaja je iz okreta pucao pokraj gola i to je bilo više-manje to od Hajduka u prvom poluvremenu.

Ništa uzbudljivije nije bilo niti u dobrom dijelu drugog.

Varaždinova obrana blokirala je neke opasne udarce, a ono što nije završilo u bloku pokupio bi Horkaš. No, Horkaš, koji je igrao sjajnu utakmicu, u 83. je minuti u pokušaju boksanja pokupio Biuka koji je bio prvi na lopti i nakon VAR-provjere dosuđen je penal za Hajduk.

Livaja je penal pretvorio u 1-0, Horkaš je dobio žuti karton, a Hajduk tri boda koja ga i dalje ostavljaju u igri za Europu. Štoviše, Hajduk za Rijekom koja ima utakmicu manje sada zaostaje samo jedan bod… Četvrto mjesto će, naime, biti posljednje koje vodi u Europu, pod uvjetom da Dinamo pobijedi Istru 1961 u finalu Kupa.