Bolji i od PSG-ovog terceta: Alexandre Lacazette zasjeo je vrh ljestvice strijelaca u Ligue 1

U sinoćnjoj Lyonovoj pobjedi kod Toulousea (2-1) došao je do 19. pogotka

Novo kolo francuskog prvenstva sinoć su svojim međusobnim ogledom otvorili Toulouse i Lyon, s kojeg se gosti kući vraćaju s nova tri boda. Sastav pod vodstvom bivšeg francuskog izbornika Laurenta Blanca slavio je s 2-1 te barem privremeno zasjeo na šesto mjesto, nadomak pozicija koje vode u europske kvalifikacije.

Lyon je do te važne pobjede došao u 88. minuti, kada je domaći stoper Logan Costa poslao loptu u vlastitu mrežu. Još ranije je Zakaria Aboukhlal poravnao rezultat za Toulouse, samo tri minute je Lyon bio u početnom vodstvu, koje mu je donio iskusni Alexandre Lacazette. Francuski napadač bio je precizan s bijele točke, u toj 34. minuti, te tako došao do svojeg već 19. ovosezonskog gola u Ligue 1.

Time je zasjeo na vrh ligaške ljestvice strijelaca, odnosno dijeli ga zajedno s PSG-ovom zvijezdom Kylianom Mbappéom. Preciznije bi, doduše, bilo reći da je Lacazette usamljen na tom vrhu, jer je u dosadašnjem dijelu sezone upisao jednu asistenciju više od Mbappéa (3).

Lyonov kapetan u sjajnoj je formi u posljednje vrijeme, u proteklih sedam prvenstvenih kola je ubilježio isto toliko pogodaka. Niz je započeo još početkom veljače, kada je poentirao protiv Troyesa (3-1), a zatim i u susretima s Lensom (2-1), Lilleom (3-3), Nantesom (1-1), Rennesom (2-1) te sada i Toulouseom.

Pomogao je tako svojoj momčadi na putu od 10. do trenutnog šestog mjesta, a niti petoplasirani Lille nije daleko, sa samo dva boda viška…