Borna Ćorić pobijedio je Rafaela Nadala u drugom kolu Cincinnatija

Hrvatski tenisač sada ima bolji međusobni omjer

Borna Ćorić pobijedio je Rafaela Nadala u drugom kolu ATP turnira iz Masters serije u.

Hrvatski tenisač slavio je u tri seta (7-6, 4-6, 6-3), a meč je trajao dva sata i 51 minutu. U prvom setu i Ćorić i Nadal spasili su dvije set-lopte, dok je meč presudio Ćorićev break sredinom trećeg seta.

Pri Nadalovom vodstvu od 5-4 u prvom setu, meč je zbog kiše prekinut na sat vremena.

“Ovo je bilo vrlo, vrlo posebno. Nisam u posljednje dvije godine igrao na velikoj pozornici, pred ovoliko gledatelja. Samo sam se veselio ovom meču. Sad kad sam pobijedio, osjećam se pomalo ludo”, rekao je Ćorić nakon meča.

Nadalu je ovo bio prvi meča nakon četvrtfinala Wimbledona, kada je zaradio ozljedu trbušnog zida.

Bio je ovo peti međusobni meč Ćorića i Nadala, a Ćorić je u njima upisao tri pobjede i dva poraza. Druga je pak ovo Ćorićeva pobjeda nad Nadalom u Cincinnatiju, gdje je slavio i 2016. godine.