Borna Sosa svojim je prvijencem u Bundesligi donio Stuttgartu pobjedu i izlaz iz zone ispadanja

Postavio je konačnih 2-1, u susretu s Mainzom

Silne je asistencije u svoje tri sezone u Bundesligi imao Borna Sosa, ali se nikako nije mogao upisati među strijelce. To se večeras promijenilo, fantastičnim je pogotkom postavio konačnih 2-1 protiv Mainza, za tek treću Stuttgartovu pobjedu u prvenstvu.

Podsjetimo, još u prvom je kolu naš reprezentativac upisao hat-trick asistencija, u velikoj pobjedi na Greuther Fürthom (5-1), a otad nije sudjelovao u golovima svoje momčadi. Baš kao i u svim dosadašnjim, i u ovoj je utakmici odigrao svih 90 minuta, a večeras je konačno i nagrađen pogotkom.

Postigao ga je u 51. minuti, loptu mu je na lijevo krilo poslao Orel Mangala. Nije taj pas bio previše idealan, Sosa se našao u teškoj situaciji, ali je prilično iskosa lijevom nogom pogodio Mainzovu mrežu. Činilo se kako je gostujuća obrana pomislila kako će hrvatski reprezentativac ubaciti, a ne pucati prema vratima, prilično je ostao iznenađen i nemoćan Robin Zentner, Mainzov čuvar mreže.

Stuttgart je, inače, i prvi došao do vodstva, a opet je u glavnoj ulozi bio jedan njegov defanzivac. Hiroki Ito također je krasno pogodio iskosa, u 21. minuti, postavši tako već peti japanski nogometaš koji je zabijao za ovu njemačku momčad. I za Mainzovo je izjednačenje zaslužan branič, Alexander Hack najbolje se snašao nakon kornera.

Tih je 1-1 na semaforu stajalo sve do 51. minuti, kada je Sosa prekinuo svoj ligaški post. Još od sredine prosinca, kada je u 2. Bundesligi zabio protiv Darmstadta (1-1), nije zabijao u domaćim prvenstvima, a otad samo u njemačkom Kupu, ovog ljeta protiv Berliner Dynama (6-0).

Večeras je Sosa bio (po)najbolji pojedinac svoje momčadi, uz ovaj je pogodak imao i četiri točne duge lopte, kao i dvije presječene lopte te čak osam pokušaja ubačaja. Inače, ovom je pobjedom Stuttgart došao do 13. ovosezonskog boda i izašao iz zone ispadanja, barem privremeno.