Borussijin dječji vrtić: Bellingham i Haaland donijeli su Dortmundu pobjedu protiv Beşiktaşa

Borussia je u Istanbulu slavila 2-1

Borussia Dortmund uspješno je otvorila svoju ovogodišnju kampanju u Ligi prvaka. U Istanbulu je s 2-1 pobijedila Beşiktaş i upisala prva tri boda.

Turska momčad počela je vrlo živahno na Vodafone Parku u Istanbulu, ali su gosti poveli iz svog prvog udarca na gol. Akcija se razvila na desnoj strani; Thomas Meunier iz voleja je centrirao u sredinu, a tamo je Jude Bellingham sjajno tempirao utrčavanje i zabio za 1-0.

Dortmund je do kraja poluvremena stvorio još nekoliko šansi; posebno je dobru priliku imao Marco Reus, ali je prednost povećao tek u posljednjoj sekundi sudačke nadoknade. Gol je zabio Erling Haaland, a Bellingham je ovaj put bio arhitekt. Mladi engleski veznjak primio je loptu na rubu šesnaesterca na lijevom boku, ušao u dribling, otvorio prostor za norveškog napadača i servirao mu loptu na pladnju.

Dortmund je tako u drugo poluvrijeme ušao s 2-0 i u potpunoj kontroli. Marco Rose je u nastavku ubacio Axela Witsela umjesto Juliana Brandta i njegova momčad je uglavnom zadržala inicijativu, ali nije srljala bezglavo. Beşiktaş je uglavnom bio ograničen na pokušaje iz daljine.

Utakmica je u posljednjih desetak minuta i izgubila na ritmu; domaćin je pokušao pokrenuti kasni preokret, ali je uspio samo zabiti utješni gol u sudačkoj nadoknadi preko Francisca Montera.