Bostonski triler s Tatumom u glavnoj ulozi: Celticsi svladali Clipperse nakon dva produžetka

Boston Celtics - Los Angeles Clippers 141-133

Ne mislimo na Channinga, već, naravno, na Jaysona

Napetost je bila na vrhuncu u bostonskom TD Gardenu. Filmski scenarij odigrao se na tamošnjem parketu na kojem su, s jedne na drugu stranu, hitali Boston Celticsi i LA Clippersi, a glavnu ulogu odigrao je Tatum.

Nakon vrlo neizvjesnog regularnog dijela utakmice u čijoj je završnici Marcus Morris osvojio odlučujući skok i zabio tricu za izjednačenje i rezultat 114-114, krenulo se u produžetak gdje se nastavilo igrati koš za koš. Pola minute prije kraja Boston je imao pola koša prednosti i napad, Tatum je realizirao polaganje, no Landry Shamet je, s druge strane, uzvratio tricom preko ruke danas najistaknutijeg Bostonovog igrača.

Preko Gordona Haywarda Celticsi su u drugom produžetku otišli na plus devet, što losanđeleska momčad nije uspjela kompenzirati. Završilo je 141-133 za domaćine koji su tako nastavili dobru formu — sedma je to domaća pobjeda zaredom bila za Boston, osma od posljednjih devet ukupno.

Clippersi su dobar dio utakmice proveli bez Paula Georgea koji je zbog ozljede izašao s parketa u drugoj četvrtini, nije od ranije bilo ni Patricka Beverleyja, a do dva su ih produžetka vodili Lou Williams s 36 poena, šest skokova i osam asistencija te Kawhi Leonard koji je ostvario double-double postigavši 28 koševa i 11 skokova. Ivica Zubac dodao je sedam poena, četiri skoka i asistenciju. Treba napomenuti i kako su ubacili ukupno 69 poena s klupe naspram Celticsovih 19.

Boston nije mogao računati na Jaylena Browna, ali Jayson Tatum imao je motiviranu večer. Postigao je 39 poena, šut iz igre bio mu je na 61 posto, ubacio je 6 od 10 slobodnih bacanja uz devet skokova (svi obrambeni), imao 50 posto uspješnosti trica i dodao je jednu asistenciju. Bio je odlučan i dominantan pod košem, a pritom je dokazao zbog čega je izabran za svoju prvu All-Star utakmicu.

“Pokušao sam ostati smiren”, otkrio je Tatum nakon emotivne proslave koša u posljednjoj minuti prvog produžetka. “Želio sam zadržati poker face i mirno dočekati sljedeću akciju, no košarka je igra emocija i atmosfera te ponese.”

Marcus Smart ubacio je 31 koš, a valja ponovno spomenuti i Haywarda koji je u produžetku ubacio ključne poene i tako se doveo do 21 poena i 13 skokova. Kemba Walker bio je blizu triple-doublea s 19 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Obje momčadi trenutno su trećeplasirane u svojim konferencijama, a gostima je ovo bio drugi poraz zaredom i četvrti u posljednjih deset utakmica.

Clippersi u sljedećoj utakmici dočekuju Sacramento s neobrijanim Harrisonom Barnesom, a Boston započinje seriju gostovanja kod Minnesote.