Budućnost pripada Ansu Fatiju: Barçin wunderkid blistao je u glatkoj pobjedi nad Villarrealom

Barcelona je s 4-0 pobijedila u svojoj prvoj ligaškoj utakmici sezone

Sezona je završila na najgori mogući način, ali je zato nova počela vatrometom…

Barcelona je na Camp Nou s 4-0 isprašila Villarreal i pobjedom započela svoju ligašku sezonu.

Momčad Unaija Emeryja na papiru je imala oružja da večeras našteti Kataloncima, ali u praksi je utakmica bila gotova nakon tek nešto više od pola sata.

Ansu Fati zabio je prva dva gola u 15. i 19. minuti, oba s lijeve strane nakon pametnih proigravanja Jordija Albe i povratnika Philippea Coutinha. U 35. je i izborio kazneni udarac koji je nonšalantno u mrežu pospremio Leo Messi.

Upravo je Messi deset minuta kasnije zavrnuo loptu u kazneni prostor koju je nesretni Pau Torres skrenuo u vlastitu mrežu. 4-0, hvala i doviđenja.

Barcelona je nastavak odigrala s pola gasa i potpuno snizila intenzitet, dok Villarreal nije imao niti ideje niti znanja utakmicu pomaknuti s mrtve točke.

Za Ronalda Koemana, ohrabrujuće je to što je Frenkie de Jong odigrao zapaženu ulogu u sredini te kako njegov dupli pivot sa Sergijom Busquetsom izgleda obećavajuće, ali i Coutinhova dobra partija na poziciji desetke. Ali utakmica je zapravo pripala Barceloninom wunderkindu.

Fati je zabio dva, stvorio treći, imao dva driblinga i dobio pet duela. I to sve u prvom poluvremenu. Podsjetnik da mu je tek 17.