Carlsen i Nakamura pobjednici su onog turnira na kojem je nastupao i Gari Kasparov

Legendarni ruski šahist igrao je pod hrvatskom zastavom i završio na osmom mjestu

Nakon trodnevnog natjecanja završen je turnir u Fischer random šahu na kojem je sudjelovalo 10 vrhunskih svjetskih velemajstora predvođenih aktualnim svjetskim prvakom Magnusom Carlsenom.

Igralo se ubrzanim tempom od 20 minuta za cijelu partiju i dodatak od 10 sekundi nakon svakog odigranog poteza, s tim da su partije počinjale s proizvoljnim rasporedom figura, koji se u svakom kolu određivao izvlačenjem tri minute prije početka igre.

Prvo mjesto podijelili su Magnus Carlsen i Amerikanac Hikaru Nakamura jer se u finišu slomio vodeći Armenac Levon Aronian. U posljednja tri kola Aronian je remizirao s Garijem Kasparovim i Magnusom Carlsenom i izgubio od Maximea Vachier-Lagravea, pa je s pola boda zaostatka pao na diobu trećeg mjesta s Fabianom Caruanom.

Carlsen je posljednjeg dana pobijedio Petera Svidlera i remizirao s Dominguez Perezom i Aronianom, dok je Nakamura uz pobjedu nad Alirezom Firouzjom remizirao sa Wesleyem Soom i Peterom Svidlerom.

Legendarni Gari Kasparov, koji je igrao pod hrvatskom zastavom, posljednjeg dana remizirao je sve tri partije pa je završio na osmom mjestu sa 3.5 boda. Mnogima je posebno zanimljivo bilo na online turniru vidjeti meč između njega i Carlsena, njihov prvi službeni od 2004. Ogled blistave prošlosti i blistave sadašnjosti, učitelja i njegova nekadašnjeg učenika, završio je remijem nakon 55 poteza.

Nagradni fond bio je 150 tisuća dolara, a a pobjednici su osvojili po 31.250 dolara.