Čekamo vas u Glasgowu: Srbija i Škotska igraju za sudar s Hrvatskom na Euru

Srbija je pobijedila Norvešku, Škotska Izrael nakon izvođenja jedanaesteraca

Četiri od osam današnjih utakmica doigravanja za plasman na Euro otišlo je u produžetke.

Finalnu utakmicu su nakon 90 izborile reprezentacije Gruzije, Mađarske, Islanda i Sjeverne Makedonije, dok su obje momčadi koje će se boriti za mjesto u skupini s Hrvatskom odigrale 120 minuta.

Srbija je na stadionu Ullevål u Oslu odigrala 1-1 u redovnom dijelu s Norveškom, a imala je rezultat koji je vodi dalje do 88. minute. Nakon produžetaka završilo je 2-1, a apsolutni heroj srpske reprezentacije bio je Sergej Milinković-Savić.

SMS je ušao u igru tek u 80 minuti, ali je odmah okrenuo utakmicu na svoju stranu. Dvije minute nakon ulaska, zabija iz blizine za 1-0 nakon srpskog prekida, a onda u produžecima postiže i za 2-1 nakon sjajnog loba iz oštrog kuta.

Milinković-Savić za Srbiju igra od 2017., a ovo su mu prva dva reprezentativna gola. Nije mogao odabrati bolje vrijeme da ih zabije.

Srbija je i više nego zaslužila pobjedu, ali se jako ispromašivala; Aleksandar Mitrović promašio je dvije sjajne prilike, Filip Đuričić još jednu, a Darko Lazović je u prvom produžetku pogodio stativu. Na njihovu sreću, promašaji im se nisu obili o glavu.

Srbija će za odlazak na Euro igrati odlučujuću utakmicu 12. studenog u Beogradu protiv Škotske, koja je tek nakon jedanaesteraca pobijedila Izrael. Ako pobijedi, odlazi na Euro i tu skupinu D, s Hrvatskom, Češkom i Engleskom.