Čekanju je došao kraj: Liverpool je stigao do prve domaće pobjede u 2021. godini

Prvi su ovo golovi iz igre nakon 12 sati posta

Liverpool i Aston Villa po drugi put ove sezone susreli su se u sklopu Premier lige, nakon onog demoliranja početkom listopada, danas nije bilo ni približno toliko golova. Prekinuli su konačno Redsi niz šest domaćih poraza te stigli do prve pobjede na domaćem terenu u ovoj godini, gol za slavlje i konačnih 2-1 zabio je Trent Alexander-Arnold.

Tražio je Jürgen Klopp ne samo osvetu za taj veliki poraz, nego i povratak u formu prije važnog uzvrat u Ligi prvaka. Donekle je to i dobio, njegova momčad dobro je krenula u susret, stvorila i nekoliko izglednih prilika, najveću je imao Mohamed Salah, koji je za malo promašio okvir gola.

No, nijedna od tih prigodna nije urodila plodom, pa je sredinom poluvremena prošlo točno 12,5 sati igre na Anfieldu u 2021. godini, u kojima Liverpool nije postigao gol iz igre.

Kad neće i/ili ne može Liverpool, gosti su iskoristili svoju prvu opasniju prigodu i u 43. minuti stigli do vodstva. Kao i mnogo puta do sad, Redsi su napadali, a suparnici su zabijali. John McGinn uposlio je Ollieja Watkinsa, koji bez većih problema svladava Alissona. Četvrti je to bio ovosezonski gol ovog mladog napadača u utakmicama protiv Liverpoola, u posljednje četiri sezone jedino je Jamie Vardy bio ubojitiji (6).

U samoj sudačkoj nadoknadni, domaći su mislili da su stigli do izjednačenja, Roberto Firmino bio je najprisebniji nakon gužve u šesnaestercu, no njegov gol je poništen nakon što je VAR sudac presudio kako je u ačetku akcije Diogo Jota bio u milmetarskom zaleđu.

Stigao je Liverpool u nastavku ipak do izjednačujućeg zgoditka, bila je 57. minuta kad je Jota s Andyjem Robertsonom odigrao dupli pas te pucao prema golu. Emiliano Martinez na Villinom golu je taj udarac točno odbio na Salahovu glavu. Ovog puta nije bilo govora o zaleđu i lopta je krenula s centra.

Do kraja utakmice, unatoč inicijativi domaćih, bliže je pobjedi bila Aston Villa, Trézéguet je pogodio vratnicu, a lopta se ipak odbila u teren, ne iza linije gola.

Već se Klopp i cijeli Liverpoolov navijački puk pomirio s još jednom utakmicom bez pobjede, kad je u sučevoj nadokandi Alexander-Arnold lijepo iskosa naciljao daljnji Martinezov kut. Našao se, za njega neuobičajenoj, lijevoj strani napada, pokupio loptu nakon odlične Thiagove šanse te zabio za veliko slavlje domaćih.

Ovo je bio Liverpoolov 37. prvenstveni gol nakon isteka 90. minute koji mu je donio pobjedu, nijedan drugi klub nema ni približno toliko. Veliko je ovo olakšanje za Kloppa, ali i dobra najava za utakmicu s Real Madridom u srijedu. Privremeno je skočio na četvrto mjesto, te se barem djelomično osvetio za onaj poraz iz listopada.

No, možda i najvažnije je to što su postignuti prvi domaći golove iz igre u ovoj godini, iako smo dobrano već zagazili i u travanj…