Češka je srušena: Hrvatska je teže nego očekivano prošla zadnji test prije Španjolske

Hrvatski rukometaši pobijedili su Češku s 22-21

Hrvatska je danas, u pretposljednjoj utakmici uoči polufinala rukometnog Eura, pobijedila Češku s 22-21. Bila je riječ o utakmici bez rezultatskog naboja, budući da će o suparniku u polufinalu odlučivat susret sa Španjolskom.

Lino Červar je odlučio poštedjeti Domagoja Duvnjaka i Luku Cindrića zbog lakše ozljede, dok je Luka Stepančić dobio tek malenu minutažu.

U prvom poluvremenu, dugo se igralo gol na gol, dok Hrvatska pri kraju nije preuzela primat. Češki golman Tomáš Mrkva bio je sjajan na golu; skupio je pet obrana i u prvom dijelu držao Češku u igri.

Završilo je 11-9 za Hrvatsku, nakon pogotka Marka Mamića na samom kraju poluvremena. U nastavku, nastavilo se po sličnom uzorku, iako je Češku bilo teško u potpunosti izbaciti iz utakmice.

Hrvatska je s tri brza gola bez češkog odgovora otišla na +4, ali se nije uspjela odlijepiti te su se Česi dugo držali na gol ili dva razlike. Pad hrvatskog ritma nastavio se te je Češka ubrzo došla u egal, pri rezultatu 17-17. Hrvatska je utakmicu lomila sve do posljednjih minuta, kada je otišla na dva gola razlike pri rezultatu 21-19 zahvaljujući obranama Mateja Ašanina.

Čak i nakon toga, Češka se nije dala i Hrvatsku je na kraju, doslovce u zadnjoj sekundi, spasio Stepančić. Završilo je 22-21. Čak i uz izmijenjen sastav, teže nego očekivano.

U srijedu, najteži test dosad na Euru: utakmica protiv Španjolske.