Četiri: nula

Oršićev hat-trick, neumorni presing i veliki trijumf — Dinamo je razbio Atalantu

Pitali smo se, nakon nervoznih utakmica protiv Rosenborga, mogu li Modri s najvećim momcima.

Dobili smo i odgovor.

Dinamo je, u svom povratku u Ligu prvaka, s 4-0 pobijedio Atalantu. S 4-0. Protiv Atalante. Momčadi koja je lani završila treća u talijanskom prvenstvu i zabila više golova od Juventusa.

Dinamo je odmah krenuo s agresivnim pritiskom na loptu, ponekad čak i duboko u Atalantinoj polovici. Jako je dobro dozirao presing, brzo iznosio loptu iz zadnje linije, a u napadu bio odlučan i ekstremno efikasan.

Na poluvremenu je bilo 3-0, zabili su Marin Leovac i dvaput Mislav Oršić. Bila su to jedina tri Dinamova udarca u okvir Atalantinog gola. Modri su dominirali u svakom aspektu nogometne igre: u oba smjera tranzicije bili su brzi, čvrsti u obrambenim duelima, efikasni u napadu. Ni Josip Iličić ni Duván Zapata nisu imali prostora u Dinamovoj polovici, a Dinamo je sjajno eksploatirao Atalantinu visoku liniju.

U nastavku je Gian Piero Gasperini promiješao Atalantu u novi raspored; izašli su njegovi igrači na teren posloženi u 4-2-3-1, a na teren je poslao Marija Pašalića i Ruslana Malinovskog. Ali na terenu se nije puno toga promijenilo. Atalanta je pokušavala, ali nije pronalazila prostor za kombinatoriku, a Dinamovi stoperi nisu griješili niti pod žestokim suparničkim presingom.

U 68. minuti, utakmica je bila riješena. Bilo je tu dosta sreće; Kévin Théophile-Catherine napucao je jednu loptu koja je došla do Mislava Oršića.

Bilo je 4-0.

Game over.

Spomenimo i sjajnu utakmicu Danija Olma, koji je bio glavni protagonist Dinamove napadačke strukture. Sudjelovao je u akcijama kod prvih triju pogotka, a u prvom poluvremenu je imao šest uspješnih driblinga. Cijela Atalanta je imala samo jedan više.

Nenad Bjelica je sjajno pripremio utakmicu, a još bolje ju je izveo. Maksimizirao je kvalitete svoje momčadi (presing, brze tranzicije, čvrsta obrambena struktura) i iskoristio suparničke mane (visoka linija, slaba obrana) i uzeo najveći skalp karijere.

Dakle, avantura u Ligi prvaka za Dinamo nije mogla bolje početi. Četiri komada protiv jakog suparnika, tri boda i prva pobjeda. Završit ćemo s dvije riječi.