Chelsea je minimalno slavio na Anfieldu, a Liverpool je prvi šut u okvir upisao u 85. minuti

Thomas Tuchel nastavio je dobru formu Bluesa

Od ukupno 17 trenera protiv kojih je Thomas Tuchel igrao barem pet puta, najmanji postotak pobjeda pred Chelseajev susret s Liverpoolom imao je upravo protiv Jürgena Kloppa. Donedavni PSG-ov strateg ostvario je tek 14 posto pobjeda nad starijim sunarodnjakom od kojeg je izgubio devet puta, najviše od svih menadžera s kojima se suočio. Međutim, večeras je statistiku malo popravio potpuno zasluženo slaveći 1-0…

Chelsea je u večerašnjem derbiju na Anfieldu izgledao dosta bolje od svoga suparnika, a to se vidjelo od prve minute. Ponovno su se pokazale aktualne Liverpoolove obrambene boljke, a par KabakFabinho bio je 20. različiti stoperski tandem na koji se Klopp ove sezone odlučio. U prvih 20 minuta Timo Werner ubilježio je dva udarca na gol naspram jednog domaćeg; prvo je u 11. uputio jak šut prema Alissonovim vratima koji je prohujao pored vrata, a onda je u 15. slabo reagirao na loptu Césara Azpilicuete pred peterac.

Njegova nesreća se nastavila u 24. minuti, kada je zabio pogodak nakon što je pobjegao ispaloj Liverpoolovoj obrani i Alissonu koji je neuspješno pokušao spasiti situaciju izletjevši s vrata, no svemogući VAR poništio je zgoditak jer je Nijemac za koji centimetar ramenom bio u zaleđu na početku akcije.

Ipak, Chelseaju se to vratilo u 42. minuti kada je dugu loptu prema Masonu Mountu poslao N’Golo Kanté, a Englez se izvukao s desne strane u sredinu, odmjereno potegnuo s kojih 15 metara i pospremio loptu u mrežu aktualnog prvaka. Bio mu je to peti ovosezonski premierligaški pogodak; sve ih je zabio u gostima, a Liverpool je (opet) zaključio prvi dio bez udarca u okvir gola.

U trećoj minuti nastavka Kantéa je lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, ali procijenjeno je kako nije bilo dovoljno materijala za najstrožu kaznu. S druge strane, u 54. minuti Mount i Ben Chilwell odigrali su odličnu kombinaciju koja je rezultirala šutom engleskog beka u okvir, a na odbijanac je naletio Hakim Ziyech čiji je pokušaj Liverpoolova obrana očistila s crte. Što se Redsa tiče, oni ni u nastavku nisu uspjeli kreirati bogzna što, a organizirani i sigurni Chelsea je više-manje držao susret pod kontrolom.

Mohamed Salah izašao je iz igre u 62. minuti što mu se posljednji put na Anfieldu dogodilo u svibnju 2014. godine kada je, ironično, nosio dres Bluesa, a Klopp je naumio osvježiti zabrinjavajuće pljesnivu situaciju uvođenjem Dioga Jote i Alexa Oxladea-Chamberlaina.

Međutim, nije urodilo plodom. Werner je u 77. minuti ušao u još jednu dobru šansu kada mu je Mount gurnuo loptu u prazan prostor, no Becker je njegov udarac odbio u korner. Liverpool je prvi udarac u okvir gola upisao u 85. minuti kada je pokušaj glavom Georginija Wijnalduma uhvatio Édouard Mendy: na to su Redsi posljednji put toliko dugo čekali prije 11 godina, također u dvoboju s Chelseajem.

Klopp je tako dočekao novi poraz, njegovi momci nisu uspjeli slaviti u 10 od posljednjih 13 ligaških susreta, prvi put u povijesti izgubili su pet uzastopnih utakmica kod kuće, a Chelsea se ovom pobjedom pomaknuo na četvrto mjesto s bodom i utakmicom više od Evertona.