Chelsea je na Stamford Bridgeu remizirao s Evertonom

Chelsea - Everton 2-2

U 28. kolu Premier lige Chelsea je na Stamford Bridgeu s Evertonom odigrao 2-2. Dva boda ispuštena su u samoj završnici.

S posjedom lopte većim od 70 posto i 10 upućenih udaraca prema suparničkom golu u prvom dijelu, Chelsea nije uspio slomiti Everton.

To je, međutim, nakon sedam minuta gire u nastavku učinio Joao Felix, najbolji Chelseajev igrač u dotadašnjem dijelu utakmice.

Primio je loptu na rubu kaznenog prostora pa naciljao dalji kut, a lopta se od stative odbila u mrežu za 1-0. U 69. minuti Everton je stigao do poravnanja, Abdoulaye Doucoure loptu nije poslao u mrežu, ali je preko gol-crte, nakon ubačaja iz kuta i gužve u petercu.

No, samo četiri minute kasnije Ben Godfrey skrivio je penal na Reeceu Jamesu koji je u novo Chelseajevo vodstvo pretvorio Kai Havertz.

Ali, kao i Tottenham nešto ranije, Chelsea je bez dva boda ostao u završnici. U 89. minuti, Ellis Simms, 21-godišnjak koji je u igru ušao 10 minuta ranije, zabio je svoj prvi gol za Everton i svojoj momčadi donio važan bod u borni za ostanak.

Havertz u sudačkoj nadoknadi nije iskoristio jako dobru priliku kada je loše pucao glavom i Chelsea je ostao bez treće ligaške pobjede u nizu. S kapetanskom trakom oko ruke, Mateo Kovačić odigrao je 79 minuta.