Chelsea je, pobjedom od 2-1, pokvario Griezmannovu i De Jongovu premijeru u Barçi

Ivan Rakitić postigao je sjajan gol u prijateljskom susretu

Naravno, iz prijateljskih, pripremnih utakmica generalno je vrlo teško izvlačiti konkretne zaključke.

Riječ je o periodu kada treneri finaliziraju taktičke postavke i dugoročne strateške planove za nadolazeću sezonu, kada je kompetitivni naboj u drugom planu u odnosu na eksperimentaciju, uigravanje i održavanje fizičke spreme.

Pa ipak, nerijetko opsežne prekomorske turneje, najčešće u SAD-u ili Aziji, najvećih europskih klubova izazovu popriličan interes.

Prije svega, naravno, zbog toga što je često riječ o prvoj prilici da vidimo neke od prinova u akciji za svoj novi klub.

Tako su današnji pripremni susret u Japanu Barcelona i Chelsea iskoristili da daju priliku svojim pridošlicama. Antoine Griezmann i Frenkie de Jong odigrali su prve minute za Barcelonu, dok je Christian Pulisic prvi puta bio u prvoj postavi za Engleze.

Chelsea je slavio s 2-1, a utakmica je, očekivano, bila obilježena nešto slabijim intenzitetom i većim opsegom pogrešaka i razglobljenosti igre. Pogotke za londonsku momčad postigli su Tammy Abraham i Ross Barkley.

Ernesto Valverde je priliku dao i klincima iz La Masije, tako da su hvaljeni Riqui Puig i Oriol Busquets startali od početka, a Puig je poprilično impresionirao. Frenkie de Jong u igru je ušao u drugom dijelu i odmah unio nešto živosti.

Bio je tu i sveprisutni Ivan Rakitić, koji je u drugom poluvremenu predvodio Barcelonu kao kapetan, a u posljednjim minutama postigao i sjajan utješni pogodak.