Chelsea uzme, Chelsea vrati: Manchester City je izgubio na Stamford Bridgeu, Liverpool je prvak

Chelsea je slavio s 2-1 protiv Manchester Cityja

Prije više od šest godina, Steven Gerrard se okliznuo, Demba Ba je zabio, a Redsi su ispustili vodstvo na vrhu ljestvice.

Danas, Chelsea se ‘iskupio’ i protiv istog Manchester Cityja koji je 2014. uzeo titulu došli do pobjede koja je potvrdila Liverpool kao engleskog prvaka 2020., nakon 30 godina suše, očaja, nadanja i patnje…

Na Stamford Bridgeu je završilo 2-1 za domaćina, ali utakmica se igrala u bijesnom ritmu i mogla je otići na bilo koju stranu. Na kraju, Chelsea je u svoju korist prelomio dvije ključne situacije i skinuo momčad Pepa Guardiole s trona nakon dvije godine strahovlade u Engleskoj.

Christian Pulisic odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u plavom dresu; njegov trk s centra i gol za 1-0 u 36. minuti bio je njegov sedmi ove sezone u ligi, samo Tammy Abraham ima više. Ukupno je sada na 15 pogodaka i asistencija u samo 19 startova ove sezone.

U drugom poluvremenu je napravio gotovo pa identičnu stvar, pretrčao Edersona i pucao na prazan gol, ali je Kyle Walker spasio s crte. Međutim, tada je omjer snaga bio nešto drugačiji: Kevin de Bruyne je netom prije izjednačio fenomenalnim slobodnjakom, a Raheem Sterling je prvo pogodio stativu a onda opasno opalio pored gola.

Presudile su nijanse: obje momčadi su imale i više nego dovoljno šansi da pobijede, ali City je svoje mahom promašivao, dok je Chelsea svoje ugrabio. Konačni rezultat postavio je Willian s bijele točke u 78., nakon što je Fernandinho zaradio crveni karton zbog toga što je rukom izbio loptu s crte.

Doduše, utakmica nije niti imala posebnu težinu; da City nije ovdje kiksao, Liverpool bi kad-tad potvrdio titulu u jednom od sljedećih kola.