‘Chris, I love you!’ Romelu Lukaku je gol Rusiji posvetio Christianu Eriksenu

Belgijski napadač je nakon zgoditka odmah otrčao pred kameru

U posljednjoj današnjoj utakmici Eura Belgija je u Sankt Peterburgu pobijedila Rusiju 3-0.

Belgijanci su do vodstva stigli u 10. minuti golem Romela Lukakua. Dugu loptu Driesa Mertensa ruska obrana na spektakularan način nije uspjela očistiti i ona je stigla do Lukakua koji je iz blizine jednostavno pogodio suprotni kut za 1-0.

Lukaku je tako postao prvi belgijski reprezentativac koji je na Europskim prvenstvima zabio barem tri gola. Dva je zabio Irskoj 2016. godine i večeras dva Rusima. No, puno važnija od tog podatka bila je Lukakuova proslava gola.

Nakon što je postigao gol, Lukaku je otrčao do prvog kameramana i u kameru poručio: “Chris, I love you!”

Gol je, naravno, posvećen Lukakuovom suigraču Christianu Eriksenu koji se ranije srušio na travnjak tijekom utakmice između Danske i Finske. Danski reprezentativac je reanimiran na stadionu u Kopenhagenu i zatim prevezen u obližnju bolnicu u kojoj se prema posljednjim informacijama uspješno oporavlja.

Drugi gol za Belgiju postigao je u 34. minuti Thomas Meunier nakon još jedne komična reakcije ruske obrane. Belgijanci su utakmicu priveli kraju bez posebne drame, pobjedu potvrdili još jednim Lukakuovim golom u samoj završnici i tako stigli do prva tri boda na Euru.