Cityjeva forma nekoliko dana prije ogleda protiv Dinama? Pa, Watfordu su upravo sprašili osmicu

Dinamo na Etihadu gostuje 1. listopada u sklopu 2. kola Lige prvaka

Teško je uopće i početi pisati što se sve dogodilo na utakmici između Manchester Cityja i Watforda. Krenut ćemo stoga sa završnim rezultatom, a on kazuje da je aktualni engleski prvak posljednjeplasiranu momčad Premier lige Watford kažnjavao toliko često da se slavlje okupljenih na Etihadu nije niti stizalo smiriti prije no što je serviran novi razlog za euforiju. Završilo je, dakle, 8-0, nakon što je u 18. minuti semafor pokazivao nestvarnih 5-0.

Da Watford ʻležiʼ Manchester Cityju i nije neka tajna, no da će rezultat otići korak dalje od onog svibanjskog kad je bilo 6-0 nije se baš moglo najaviti. Prije početka utakmice. Poslije uvodnih minuta sve su najave ionako bile prošlo svršeno vrijeme jer sve je bilo usmjereno prema 12. uzastopnoj pobjedi Cityja protiv nedoraslog suparnika i njihovoj rekordno efikasnoj u engleskom prvenstvu.

Quique Sánchez Flores mogao je samo češkati bradu nakon što su David Silva, Sergio Agüero, Riyad Mahrez, Bernardo Silva i Nicolás Otamendi zapalili petardu svojim golovima u trenucima dok možda svi nisu niti zauzeli svoja mjesta na stadionu. Bernando Silva zaokružio je priču u drugome poluvremenu s još dva gola, odnosno kompletiranjem svog prvog hat-tricka u engleskom prvenstvu, prije no što će Kevin de Bruyne postaviti konačan rezultat. Fun fact — portugalski veznjak sad u Premier ligi ima isto hat-trickova koliko i njegov daleko poznatiji sunarodnjak Cristiano Ronaldo. Jedan.

Spomenuti kao i uvijek treba Agüera jer čovjek je zabio i u šestoj ligaškoj utakmici sezone na otvaranju. Nikad nitko u povijesti Premier lige nije tako otvorio natjecanje. Usput, postao je i tek treći nogometaš u povijesti Premier lige koji je na istome stadionu poentirao barem stotinu puta. Ostala dvojica? Thierry Henry na Highburyju (114) i Wayne Rooney na Old Traffordu (101).

Naravno da je i Kevin de Bruyne nastavio asistirati (dvaput u ovoj utakmici, a stigao je i zabiti) pa je vodeći asistent među svim igračima u najjačim europskim ligama. Prva asistencija bila mu je ona koju je u 52. sekundi za gol iskoristio Silva postigavši rekordno brz pogodak u Premier ligi ove sezone. A kad se tako otvorilo i kad je kvaliteta Manchester Cityja u pitanju, onda ne čudi da su igrači Pepa Guardiole već nakon 18. minuta utakmice postigli više golova nego Watford cijele ove sezone (4).

Sve ovo navedeno stavite u kontekst 1. listopada. Dinamo, naime, tada gostuje na Etihadu u utakmici 2. kola Lige prvaka. Manchester City, nije problem zaključiti, tu će utakmicu dočekati u sasvim solidnoj formi. Jer, ovo prilično dobro briše dojam od prije sedam dana kad je City upisao poraz od Norwich Cityja.