Copa América: Alexis Sanchez je živ, a aktualni prvak Čile pregazio je Japan

Čile - Japan 4-0

U utakmici prvog kola u skupini C na Copi Čile, aktutalni branitelj naslova, pobijedio je Japan 4-0.

Ništa posebno neobično, osim što je u pitanju Japan na Copi i osim što smo nakon duže vremena mogli vidjeti i asistenciju i gol Alexisa Sancheza.

U sasvim jednosmjernoj utakmici Čile je poveo krajem prvog poluvremena pogotkom Ericka Pulgara. Odigrano je devet minuta utakmice u drugom poluvremenu prije nego što je Eduardo Vargas povisio na 2-0, a onda je na red došao Sanchez. U 82. minuti zabio je glavom za 3-0, a minutu kasnije namjestio je drugi gol Vargasu.

Čile je tako dobro krenuo u turnir, uvjerljivom pobjedom koja ga je dovela na vrh skupine C. Tamo se nalazi i Urugvaj, s identičnom gol-razlikom, nakon isto tako uvjerljive pobjede (4-0) u prvom kolu protiv Ekvadora. Jedni protiv drugih igrat će tek u posljednjem, trećem kolu.